Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Váá Kukacok a konyhában! Mit...

Váá Kukacok a konyhában! Mit tegyek? SOS Segítség!

Figyelt kérdés

Elég gusztustalan kb 1 cm hosszú fehér, viszonylag vastag kukacok jelentek meg a konyhában, először csak a padlón, most már az ablakpárkányon, holott minden nap föl van mosva, van, hogy kétszer is! Mit tegyek, ez borzalmasan undorító, főleg, hogy a konyhában!!

Egyébként tudja valaki, hogy ezek milyen kukacok lehetnek, és honnan, mitől jönnek?


2010. jún. 2. 00:38
 1/9 A kérdező kommentje:
Már megint találtam 3 db-ot a padlón, pedig mind eltávolítottam egyenként konyhai törlővel, és utána 3-szor egymás után mostam föl az egész helységet többek között hipóval, és MÉGIS MEGINT van kukac!!! Megőrülök !! Segítség !! :)
2010. jún. 2. 01:20
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem tudnál képet tenni fel róluk?? Akkor könnyebben tudnánk segíteni.
2010. jún. 2. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

rizs, bab, ... valami ilyesmi elkezdett zsizsikesedni, nem vetted észre, és most már itt tart. alapos nagytakarítás, mindent dobj ki, nézd át, mármint kaját. (rizs, liszt, tészta, nézz körül!!!!!)

1x jártam így fiatal asszony koromban, egy napos takarítás! hajrá.

2010. jún. 2. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A zsizsik nem fehér kukac az emlékeim szerint, bár szerencsére csak egyszer volt vele dolgom. A moly fehér kukac ugyan, de leginkább a molyos élelmiszerben (liszt, dió, rizs, kókuszreszelék, tea, stb.) ill. a konyhaszekrény sarkaiban, éleiben és a mennyezet éleiben, sarkaiban mászkál, a földön nem.

Én arra tippelek, hogy valahová lepottyant egy icipici darab hús vagy maszatos dobozos tejet vittél haza és beköpte a légy. Egyszer kartonos tejet vettünk és leraktuk a konyhakőre, hogy majd elrakjuk. Kis idő múlva mindehol apró, dagadt fehér kukacok araszoltak a kövön. Mint kiderült, a fóliában sikerült hazavinnünk. Az összes dobozt lemostuk és úgy raktuk el.

2010. jún. 2. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az kizárt, hoyg zsizsik, mert az kicsi FEKETE BOGÁR.

Viszont valószinüleg moly kukaca, nézz át MINDEN élelmiszert (liszt, rizs, kakaó, stb), a konyhaszekrényeket üritsd ki, mosd át forró hipós vizzel. Az összes élelmiszert tedd szorosan záródó dobozba (csavaros tetejü üveg is jó, a bolti csomagolást mindig azonnal ki kell dobni.

A DM-ben lehet kapni feromonos molycsapdát - ez olyan ragasztós papirlap, amit a szekrénybe meg a konyhába lehet tenni, a kikelt molyok ráragadnak és elpusztulnak. Ugyanis a kukacok most azért másznak, mert be akarnak bábozódni és nemsokára kikel belölük a molylepke, ezek megkeresik, hogy hová tudnának petét rakné és nemsokára ott a következö invázió.

2010. jún. 2. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hú Köszönöm a sok választ, azt hiszem sikerült rájönnöm, hogy milyen kukacok, és honnan jöttek.A kinti nagykuka van most az egyik konyhaablak közelében, a kukacok onnan jöttek ki, és valamilyen oknál fogva az ablak felé vették az irányt, ahol a bukóra nyitott ablakon keresztül bejöttek. A kukát most természetesen elraktam, kint a követ is fertőtlenítettem, a konyhában mindent kipakoltam, átnéztem, lefertőtlenítettem, most már nincs kukac szerencsére. Olyan kukacokról van szó, ahogy az egyik válaszadó írta, hogy kicsi,fehér, dagadt, tehát nem zsizsik.....gondolom a kukában volt valami hús, amit még a múlt heti melegben beköpött egy légy, aztán most meg kikeltek :S Hát elég undorító volt, a kuka most át lett helyezve, hogy ha esetleg a későbbiekben beköpne valamit a légy benne, amit ugye nem lehet kizárni, de akkor legalább a lakástól maradjanak távol a kukacok....
2010. jún. 2. 10:41
 7/9 anonim ***** válasza:
Akkor ez ilyen csontkukac lehet. Jó, hogy rájöttél!!!
2010. jún. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

:D :D


Ezzel is okosabbak lettünk....

2010. jún. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 KrisztianHale válasza:

Ha valaki ide tévedne mostanában, a választ keresve, a zsizsik lárvája a lisztkukac...

[link]

2019. aug. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!