Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Kézzel mosni szerintetek is...

Kézzel mosni szerintetek is jobb, mint mosógéppel? (kevésbé roncsolódik a ruha, kevesebb víz és áram fogy, közben kalóriát is lehet égetni)

Figyelt kérdés

Én jobban szeretek kézzel mosni. Mosógéppel gyorsabb és kényelmesebb, de a kézi mosás jobban kíméli a ruhákat és kevesebb víz kell. A ruha minőségét tekintve és anyagilag jobban megéri.

Centrifugát természetesen használok öblítés után.



2012. máj. 14. 21:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Hát ezt nem tudom, te hogy csinálod. Nekem egy tele dob ruhát 40 liter vízzel kimos a gép. Kézzel kimosni minimum három kör, és egyenként elmegy az a 40 liter víz.

Az tény, hogy áramot nem fogyasztok, de cserébe rengeteg időm elmegy vele. És egy valóban koszos ruha sosem lesz olyan tiszta, ha csak kézzel mosom. A bőrnek nem tesz jót a lúg, én ráadásul ekcémás vagyok, tiszta seb utána a kezem.

A ruháimon nem érzem, hogy tönkretenné őket a gép. Eleve nem veszek meg nagyon olcsót, így 5-8 évig simán hordom őket. Különben is a mosásból a centrifuga a legkárosabb a ruhákra nézve, nem véletlen nem szabad a kényeseket centrifugálni.

2012. máj. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
82%
Szerintem sem túl spórolós. No meg a kezed is beszívja a sok vegyi anyagot.
2012. máj. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Fiatal koromban nem volt mosógép,így még a munkásruhákat is kézzel mostam,a pelenkákról nem is beszélve.

A hátam közepére sem kívánom újra.

Nem olcsóbb,és nem is szebbek a ruhák. Ha nagyon koszos vagy pecsétes valamelyik,azt dörzsölni vagy kefélni kell,hogy tiszta legyen. Ez jobban tönkre teszi a ruhát,mint gép.

2012. máj. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
88%
Én is nagyon sok vizet használok el kézi mosásnál, ezért inkább a gépi mosást tartom előnyösebbnek. Szerintem, ha jó mosóport használunk, és színek szerint mosunk, ill. nem csak negyedig rakjuk a mosógépet, hanem háromnegyedéig, hogy nem legyen tele, mert akkor gyűrődik, és nem is gazdaságos, plusz nem 60-90°C-on mosunk, sokáig szép lesz a ruha, és egyáltalán nem pazarlunk vizet vagy áramot.
2012. máj. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Most hogy így mondjátok...

lehet, hogy géppel mégis jobb.

Amúgy én 40 liternél nem használok el többet kézi mosásnál. A 8-10 ruháim már kicsit bolyhosak, de ha géppel mosnám őket, azzal is bolyhosak lennének ennyi idő után.

2012. máj. 14. 22:48
 6/11 A kérdező kommentje:
helyesbítek: 8-10 éves ruháim
2012. máj. 14. 22:48
 7/11 A kérdező kommentje:
Megnéztem most több ilyen kérdést, és valóban jobb a mosógép. Azt hiszem inkább azzal fogok mosni többet :)
2012. máj. 14. 22:52
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Hülye lennék kézzel mosni, amikor feltalálták a mosógépet.
2012. máj. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
jogos :)
2012. máj. 15. 18:49
 10/11 anonim ***** válasza:
80%

A mai mosógépeken már van gyapjú, finom, kézi mosóprogram is illetve vasalás könnyítő funkció.

Ezekkel sokkal kíméletesebben lehet mosni mint kézzel és a hőfokot is be lehet állítani.(kézi mosásnál ez csupán kb.)

Ami esetleg gyűrötté teheti a ruhát gépi mosásnál, az a centrifugázás. Kényes anyagoknál a max.. 600-as fordulat ajánlott csupán.


Évekkel ezelőtt az első hernyóselyem ágyneműhuzatok készítésekor próba mosásokat végeztünk párnahuzatokkal.

Pontosan azért, hogy megfelelő tájékoztatást tudjuk adni vevőinknek.

Mostunk kézzel kádban, öblíttetünk zuhannyal, és hagytuk a kád fölött kicsöpögni. Mégis gyűröttebb volt mint az amelyiket gyapjú programon mostuk és 400-as fordulaton centifugáztunk.

2012. máj. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!