Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Áram számlánál mit gondoltok...

Áram számlánál mit gondoltok mi a jobb az átalány fizetés vagy a havi bediktálás?

Figyelt kérdés
2011. febr. 17. 16:11
 1/9 anonim ***** válasza:

Diktálás.

Pro: Amennyit fogyasztasz abban a hónapban, annyit fizetsz.

Év végén nincs kiegyenlítés


Kontra: Emlékezni kell, hogy bediktáld a megadott napokon belül az óraállást.

Magasabb havi számlák.


Átalány.

Pro: Nem kell diktálni

Minden számla egy általad meghatározott összegről szól.


Kontra:

Év végén hatalmas kiegyenlítések lehetnek egy összegben.

2011. febr. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mindenképpen a havonkénti óraállás elküldése! Mert átalány mellett évvégére valóban akár egyösszegben kfizethetetlen különbség halmozódhat fel. Amit persze elfogyasztottál, de ha évközben figyelemmel tudod kisérni, akkor akár tudatosan spórolhatsz is, mert látod, már túl nagy a fogyasztás. Én mindig az interneten küldöm el az állást, és nem kell emlékeznem, hogy mikor is küldtem el. Egyrészt mert a számlára mindig ráírját, hogy mikor várják a következő óraállásomat, és beíroma naptárba. Másrészt pedig a szolgáltató honlapján ahol regisztráltam, beállítottam, és így mindig küldenek e-mailt, hogy aktuális a következő leolvasás.
2011. febr. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Havi diktálás. Volt olyan, hogy 10ezres általány mellé kijött 60-70ezer plusz évvégén. Hát elég szar.
2011. febr. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én is úgy gondolom a diktálás jobb lesz, mint az átalány. :)
2011. febr. 17. 17:05
 5/9 anonim ***** válasza:

én átalányt fizetek, mert iszonyat feledékeny vagyok, 100kvh-ra van beállítva az egy havi fogyasztásom.

ugyanazokat az elektromos cuccokat használom, szóval nem érhet olyan nagy meglepetés. végülis ha az elszámolóre több jön ki, azt is ugyanúgy elhasználtam, csak még nem fizettem be. tehát semmiért nem fizetek feleslegesen, max máskor.

2011. febr. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én évek óta átalányt fizetek. Így havonta mindig kb. annyi az összeg. Évvégén pedig alig van különbség a befizetett összeg és a tényleges fogyasztás között. A múlt évre 150.- Ft túlfizetésem volt.
2011. febr. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Diktálós mindenképp!


Tavaly állíttatam át nagyszüleimnek mert tetemes tartozásuk lett címszó nem volt kint leolvasó 3 ÉVE!

Nevetséges de ez van kikelett fizeti,úgy hogy még ki is volt 6 hóra kapcsolva nekik .Mai napig nemértem,hogy hogy jött annyi össze!Amikor intéztem a részletfizetést az volt a legszebb hogy az adott számlákat(5-6hó)fizettem és mondtam ügyintézőnek hogy NEM törleszteni szeretnék csak a HAVI számlát fizetni mert még nem kaptam választ4Erre mind annak lett könyvelve így tehát még 6 hónapot úgy vettek mintha nem lett volna fizetve és az is kamatozott!

Éljen az elmű!Jó nagy szar!

2011. febr. 18. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi is diktálóson vagyunk, bár egyszer már ezzel is szívtunk. Szépen jelentgettük be az óraállást, talán két hónap volt, amikor elfelejtettük, akkor kaptuk az átalány csekket. Egyszer aztán kaptunk egy 20 ezres elszámolót! Nem értettem,hogy hol lehet ennyi, ha mindig diktáltuk. Felhívtam a szolgáltatót és közölte a hölgy, hogy ő össz-vissz 3 havi bedigtálást lát. Kizártnak tartottam,mert egyrészt tudtam,hogy bediktáltam, másrészt a csekkek is ezt igazolták. Plusz még azt sem értettük, hogy a két átalány számla miért nem egyforma. Két egymást követő hónap volt és az egyik számlánk 7500 lett az utána következő, meg vagy két ezerrel kevesebb! Na erre a hölgy sem tudott mit mondani. Nyilván fel voltam hábordva, hogy mi a francnak jelentgetem lelkesen, ha nem tudják rögzíteni normálisan, és kijön a 20 ezres elszámoló.
2011. febr. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy gazdag ember csak a diktálás mert aztán küldenek olyan végelszámolót hogy belegebedsz.
2011. febr. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!