Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Szerintetek melyiket csináljam...

Szerintetek melyiket csináljam előbb?

Figyelt kérdés

Na azt szeretném kérdezni, hogy milyen sorrendben újítsam fel a házat leggyorsabban. olyan házról lenne szó amit eddig kiadtam lakóknak és hát mit ne mondjak strapa lett.Nem tudom mit kezdjek előbb. Ezt állítsátok sorrendbe. Egy szobás házról lenne szó alig 50négyzetméter.

-ajtókeretek, ajtók (lesmirglizése, befestése)

-Parketta csiszolás,lakkozás

-ablakok renoválása lehetőleg én (kicsit lepattogott a festék de nincs rossz állapotban, szóval kis gittel,smirglivel és idővel meg csinálható.

-Ablakok üvegének begittelése (üveggitt)

-Falak befestése

-Azok a díszek a plafon és a fal derékszögénél (díszszegélyek?) feltétele.



2012. máj. 20. 00:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Ajtók, ablakok, festés, díszszegélyek, parketta.
2012. máj. 20. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen!

Mert a festék a parkettára hullhat.

2012. máj. 20. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is a parketta legyen az utolsó, De csak akkor fogjál már hozzá, mikor a festett dolgok 120%-osan megszáradtak, hogy a felszálló por ne ragadjon bele.
2012. máj. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
rendben az ajtókhoz már hozzá is kezdtem! köszönöm szépen a válaszokat! :)
2012. máj. 20. 12:25
 5/5 anonim ***** válasza:

festőként én így csinálnám:


-ablakok renoválása (lesmirglizése) + javítás és utána csiszolás, teljesen előkészítve festésre

-Ablakok üvegének begittelése (üveggitt) (lassan szárad, ha lekened nyersen csúnya lesz, zománc előtt alapozót neki!)

-ajtókeretek, ajtók (lesmirglizése) +javítás és utána csiszolás, teljesen előkészítve festésre

-Azok a díszek a plafon és a fal derékszögénél (díszszegélyek?) feltétel

-Falak befestése

- ajtó, ablak mázolás (miután finoman átcsiszoltad, hogy leszedd a festékpöttyöket) ne felejtsd el rendesen portalanítani

-Parketta csiszolás,lakkozás (ezt csak azért rossz a végére hagyni mert iszonyat poros művelet, rászáll a falra, ha igazán jót akarsz átfested a falat még 1x utána, vagy elhagysz egy réteget és a csiszolás után kened fel, de akkor "papucsolt" létrával kell mindezt tenned, értsd pl egy darab szőnyeg a létra lábára szegelve, vagy ronggyal betekerve)


jó munkát! :o)

2012. máj. 21. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!