Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan kell a gyapjú paplant...

Hogyan kell a gyapjú paplant és párnát tisztítani?

Figyelt kérdés
Állítólag mosni nem lehet, de akkor hogyan tisztítsam ki? Foglalkoznak ezzel a mosodában? Ha igen mennyiért, valakinek van tapasztalata? És mennyi ideig tart? Mert a gyerekem télen-nyáron ebben alszik és nem bír nélküle meglenni.

#mosás #gyapjú párna #paplan tisztítás
2012. máj. 25. 12:58
 1/6 anonim ***** válasza:
67%

A bevarrt címkén milyen tájékoztatás van a mosást illetően?


Nekünk naturtex-es párnáink vannak, ami elméletileg csak vegyileg tisztítható. Egyszer vittem el tisztítóba valami iszonyat összeg volt.


Azóta itthon mosom 30 vagy 40 fokos gyapjú mosóprogramon perwoll balsam gyapjúhoz ajánlott folyékony mosószerrel.

Ami fontos: a gyapjúhoz tilos öblítőszert használni.


Néhány jó tanács:

[link]

2012. máj. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm, én azt hallottam egyáltalán nem lehet mosni. De mondom az lehetetlen, hogy már több éves gyapjúban csak gyűlik, gyűlik a kosz...
2012. máj. 26. 18:55
 3/6 anonim ***** válasza:
57%
szerintem nem lesz baja a mosástól, én nem egyszer mostam már billerbeck ágyneműt, kifejezetten gyapjú programmal ami vagy hideg vagy 35 fokos vizet jelent, de én hideggel mostam, napon egy délután alatt teljes felületén kiterítve megszárad, de ha lehetséges ne mosóport tegyél bele hanem folyékony mosószert, maximum egy kevés mosószódát
2012. máj. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

langyi hideg víz

perwoll

nyomkodás, nem dörzsölés

kifektetve szárítás


tisztítóban sokat kérnek

2012. máj. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
54%

Hernyóselyemhez, gyapjúhoz TILOS a mosószóda használata!


Erre a figyelmeztet a mosószóda gyártója is!

2012. máj. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Aranygyapjú válasza:
57%

Lehet mosni is a gyapjú ágyneműt, viszont elég körülbelül kétévente, ugyanis a lanolin (gyapjúviasz) megvédi a koszolódástól.


A gépi mosást el kell felejteni, a gyapjú olyan mennyiségű vizet képes magába szívni, hogy utána lehet is mosógépet cserélni!


Kéz meleg, 30 fokos vízben, lanolint tartalmazó gyapjú mosószer használatával (pl. Wollsan), kézzel lehet kimosni. Nem szabad dörzsölni, gyengéden kell megnyomkodni.


Ugyanolyan fontos, hogy minél gyakrabban kell szellőztetni, nyáron tiszta vizet permetezni rá. Télen pedig nyugodtan a hóba lehet rakni, beszívja a nedvességet, és felfrissül, regenerálódik.


Itt olvashat ezekről bővebben:


[link]

[link]

2012. okt. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!