Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Tűzveszélyes étkezési olajok,...

82reni kérdése:

Tűzveszélyes étkezési olajok, konyhai balesetek -mitől van, mit tegyek ha lángra kap?

Figyelt kérdés

Használtunk már 'gazdaságos' napraforgóolajat, többször is jártunk vele úgy hogy kigyulladt hevítéskor. Ezért aztán azért maradtunk a Vénusznál, amivel még nem fordult elő.

Vásároltam kókuszolajat, hogy az nem ég, egészséges -nem rákkeltő, gazdaságosabb, stabil természetes növényi olaj hidrogénezés nélkül, és érdeklődtem, nagyon jó tapasztalatok vannak vele -nekem is az volt az első héten, minden finomabb, szebben sült. Aztán kigyulladt. Majdnem leégett a konyhánk.



Mi lehet az oka?


Szennyezőanyag került bele? Mikor, hogyan?

Most pl főzőlapot tettünk az új konyhába, amit nehezen lehet szabályozni, az lett volna képes ilyen pillanatok alatt olyan meleget adni (230 ˙C fölött)?


Mivel oltsuk el a tüzet?

Erre válaszolok is mostmár: láttam egy videót ahol vizet öntöttek a forró olajra és kigyulladt a konyha.


TAKARJUK LE FEDŐVEL HOGY NE KAPJON OXIGÉNT!!!!

Tegyük tűzbíztos helyre (kő padlóra vagy fém lapra)



2012. jún. 4. 11:39
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

Nem tudom, hogy csináltátok, mert nálunk még sosem gyulladt ki olaj. Pedig occsó olajat használunk.


Vizet tilos ráönteni, mert kb. felrobban!!!


Le kell fedni.

2012. jún. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Simán melegítettük. Másokat is körbekérdeztem, bizony többeknél előfordult. Volt hogy Metróban vásárolt étkezési napraforgó olaj kapott lángra -nem nekem. Én most mintegy két percig melegíthettem 2 decinyi olajat. A szemem előtt kapott lángra, pont amikor a prézlit öntöttem volna bele.
2012. jún. 4. 13:43
 3/5 anonim ***** válasza:

nálunk sem gyulladt még ki olaj, pedig volt, hogy tocsogott a főzőlap.

Igazad van, gyorsan le kell takarni fedővel (ne üveggel) vagy ruhával. És kapcsold le az áramot.

2012. jún. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát ha két percig melegítesz két deci olajat, akkor meggyulladhat.

Miért nem húzod le a tűzről, ha már nagyon forró és még nem tudod beletenni a sütnivalót?

Vagy hamarabb dobd bele a kaját.

Ha már füstöl, akkor azonnal le kell húzni a tűzről.

2012. jún. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Teszkós olajat használunk általában vagy ami épp akciósan a legolcsóbb,soha nem gyulladt meg egyik sem,pedig az olajsütőbe is azt rakom,meg mindenbe.

Egy biztos a víz tilos,olajra nem jó,legjobb otthonra is beszerezni porral/habbal oltó készüléket.

2012. jún. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!