Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen arányban kell a vízhez...

Milyen arányban kell a vízhez szódabikarbónát és ecetet hozzáadni a ruhá fehérítéséhez?

Figyelt kérdés
2012. jún. 12. 10:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha szódabikarbónás vízben áztatod a függönyt, hogy fehér legyen, 5-6 ek., ha a mosógépbe teszel, elég a mosószerhez 2-3 zacskónyi. Az ecetet öblítésre használom, úgy 1- 1.5dl.-t teszek az öblítős rekeszbe.
2012. jún. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%
Semmilyen. Ha ezt összekevered, nátrium-acetátot kapsz. Azt pedig pont a festékek tartósságának a növeléséhez használják, nem fehérítéshez.
2012. jún. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm, akkor elég csak sima szódabikarbónás vízben áztatni fehérítéshez?
2012. jún. 12. 11:08
 4/5 anonim ***** válasza:

Második vagyok: az biztos, hogy az ecet NEM fehérít (egyébként önmagában az ecetet is színrögzítésre használják). Szóval próbálkozz a szódabikarbónával, aztán meglátod, hogy válik be.


Nekem sajna valódi (nem placebo) eredményt csak a klóros fehérítők hoztak. Sem a házi szerek, sem az optikai fehérítők nem igazán hatékonyak.

2012. jún. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A függönyöket én bő sós, és szódabikarbonátos vízben áztatom egy éjszakán át, és szódabikarbónás, mosószeres vízzel mosom ki. Mindig hó fehérek lesznek.

Első voltam.

2012. jún. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!