Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hasznal valaki kozuletek...

Hasznal valaki kozuletek ecetet mosogepbe, mosashoz? Mire jo? Oblito helyett? Vizko ellen? Nem lesznek ecet szaguak a ruhak?

Figyelt kérdés

2012. jún. 15. 19:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%
Én használom mosógépbe, nem lesz ecetszagú a ruha, sőt kijön a mosópor valódi illata. Ráadásul ha véletlenül bepisil a kisfiam, a szagot nagyon szépen eltünteti az ágyneműből, volt öblítő, ami benne hagyta.
2012. jún. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
77%

Öblítő helyett használom pár csepp illó olajjal.

És fél évente-évente egyszer tartok egy ecetes vízkőmentesítést is a mosógépben.

Nem lesz ecetszagú a ruha.

2012. jún. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
69%
8 éve csak ecetet használok öblítő helyett. A ruhák puhák lesznek tőle,a gép nem vízkövesedik,és nem kell Calgon sem.
2012. jún. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
Bocsi, ez nem valasz hanem kerdes!;) En meg soha sem hallottam errol! mennyi es hany %- os ecetet tesztek bele mosasonkent es az oblito helyere vagy a mososzer helyere kerul az ecet? ;) Koszi!
2012. jún. 16. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Mosáshoz nem ajánlom rendszeresen, rozsdás lesz tőle a fűtőszál, ami barna levet enged idővel.

Vízkőoldásra kiváló.

Vízkőoldás: este 1 l 20%-os ecetet a gépbe önteni, elindítani, megvárni, hogy teleszíja magát a gép vízzel aztán leállítani. Éjszakába benne hagyni, reggel egy 40 fokos programot lefuttatni.


Öblítő helyett is használható szagtalanít. Nem lesz ecet szagú a ruha.

2012. jún. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
tenyleg, hova kell onteni? barmilyen ecet jo?
2012. jún. 16. 09:17
 7/18 anonim ***** válasza:
69%

Én 20%-os ecetet hígítok fel. Kb 3 dl ecet 7 dl víz, ezt öntöm az öblítő tartályba.

Volt, hogy épp kifogyott az ecetem, akkor tömény almaecetet öntöttem bele, azzal még puhábbak voltak a ruhák, csak ugye az drágább mulatság.

2012. jún. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Az ecet vízlágyító hatású. A kemény víz, ha kiöblítjük a ruhát, de nem használunk öblítőszert, akkor kemény fogású lesz. Az ecet használatával a ruhák lágyabbak, és még tisztábbak is lesznek,mert az ecetnek fehérítő, és folttisztító hatása is van. Nagyon ajánlom mindenkinek a MOSÓSZÓDA használatát is, ami nagyon olcsó, és nagyon hatásos vízlágyító, és mosószer. Egy mosáshoz 1 evőkanál mosószódát teszek a fehér ruhák közé, és csak feleannyi mosószert amennyit eddig használtam. Az ecetből 1 kanál 10%-os ecetet 2dl vízben oldva öntöm a dobba. CSAK FEHÉRRUHÁKHOZ!!!! A színeseket kiszívla!
2012. jún. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Mamechiho válasza:
Én például arra szoktam használni az ecetet, hogy a kedvenc pólóimból kitisztítsam a dezodor és izzadtság okozta foltokat. Az ecetet direkt a foltra öntöm és hagyom kb. fél órát hatni, majd a mosógéppel kimosom és nyoma sem marad a kellemetlen foltnak.
2012. jún. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
szoval szines ruhakhoz nem ajanlott hasznalni?
2012. jún. 18. 09:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!