Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosás után "csövesszagú" póló?

Mosás után "csövesszagú" póló?

Figyelt kérdés

A férjem egy-két pólóján vettem észre, hogy mosás után olyan szaguk van, mintha egy aluljárót pucoltak volna ki vele.

Most már az egyik saját pólómnak is.


Fogalmam sincs, hogy mitől van és a dobban levő többi ruhával miért nem történik ez.

Mit lehetne tenni, hogy elveszítsék ezt a szagukat?


(nem fülled be, azonnal kiveszem a mosott ruhákat és jól szellőző helyen száradnak)


2012. jún. 19. 16:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Mosd át ecettel, vagy mosószódával a mosógépet, egy főző mosással, üresen.
2012. jún. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ecettel át szoktam mosni, sőt, a mosások többségéhez eleve hozzáadok ecetet. :(
2012. jún. 19. 17:10
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát érdekes, ilyenről még nem hallottam... azokon használj több öblítőt...
2012. jún. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A szagot a lerakódásokon (mosópor, stb.) elszaporodó gombák okozzák. A gomba zsíros jellegű, 20 dkg trisóval kell egy 90 fokos hosszú mosást csinálni.

Ez az erősen lúgos kémhatású anyag elroncsolja a baktériumok és gombák sejtfalait és elpusztítja azokat.

Természetesen meg kell akadályozni az újra-elszaporodásukat azzal, hogy a nedves környezetet nem biztosítjuk - azaz nyitott ajtóval hagyjuk kiszáradni belülről a mosógépet.

2012. jún. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ezt a trisós dolgot kipróbálom!


Ecettel és domestossal át szoktam mosni üresen a gépet, de nem sokat ért :(

Mindig nyitott ajtóval szárad a dob, úgyhogy olyankor nem tud befülledni.

2012. jún. 19. 19:24
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez az izzadság miatt van, valamilyen típusú fehérje okozza ezt a szagot. Megoldás: az érintett ruhákat mosd ki külön 60 fokon. Ha nagyon büdösek, akkor lehet, hogy kétszer is meg kell tenni.

A mosógépet felesleges pazarlás üresen mosni. Ha azzal van baj, akkor az összes ruha büdös lenne. Ha csak néhány, akkor a ruhákkal foglalkozz.

2012. jún. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen, engem is ez zavart meg, hogy csak néhány ilyen, nem az egész tekerésnyi.


A férjemét még értem, mert zsíros bőre van. Nekem viszont kifejezetten száraz, így lövésem sincs, hogy az egyik pólóm miért kezdett el ugyanilyen büdös lenni.


Konkrétan három pólóról van szó, kettő a férjemé, egy az enyém. Mindhárom normál pamutpóló.

2012. jún. 19. 22:09
 8/9 anonim ***** válasza:
addig örülj ameddig csak páron érzed nekem bevették a ruhák és hiába veszek akármilyen drága mosószert vagy öblítőt akkor is ilyen és a mosógépből jön ez a szag meg ilyen és már nyitvahagyni is szégyellem mert mindenhol érzem visszasírom a whirlpoolomat és magamat okolom amiért otthagytuk költözésnél azzal nem volt ilyen baj de ez a fagor és 3 éves nem több semmivel sem
2012. jún. 21. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Én is találkoztam a problémával, a kezdetben tökéletesen illatos ruháim egyre gyorsabban bebüdösödtek használat közben (a végén már 5 perc után érezhető volt, de ha lecseréltem mondjuk a pólót, akkor nem volt semmi, tehát nem a testemről származott a szag), és nekem sem segített semmilyen ecetes stb. fertőtlenítés, sőt végül valóban a mosás után is büdösek voltak a ruhák.


Akkor kipróbáltam azt, hogy a normál 40 fokos mosás után (a szokásosnál kicsit több mosóporral) minden 3-4. mosás után még újraindítom egy gyors 90 fokos programmal, és tádááá, a probléma megoldódott! :)

2012. júl. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!