Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mi történik, ha a mosógép...

Mi történik, ha a mosógép gyorsmosási programjában több mint másfél kiló ruhát mosok?

Figyelt kérdés

Kinéztem egy Indesit elültöltős mosógépet, sok progi van rajta, de engem a gyorsmosása érdekel, mert a jelenlegi mosógépünknek is csak a gyorsmosását használjuk, azaz 30 fokon 30 perc, mert a ruháink nem piszkosak, nem olajosak, csak izzadtak, főleg nyáron. Ennek az új gépnek használati útmutatójában azt írják, hogy a gyorsmosás 15 perc :-),de csak másfél kilót lehet vele ezzel a programmal mosni, és csak 800-as centri jár hozzá. Amúgy 1200-as centris mosógép lenne az Indesit és a centrifuga fordulatszámát külön be lehet állÍtani a tárcsán.

Mi történik,ha pl. 2 kiló ruhát mosnék gyorsprogin és a centrit 1200-ra állítom? Leég a motor, vagy leáll a gép?

Akkor inkább meg se veszem? Vagy a többi gépen lévő gyorsprogram is ilyen, azaz nem lehet 4-5 kiló ruhát gyorsprogrammal mosni?


2012. júl. 1. 14:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Ha a gyors programhoz a max centri fordulat 800 akkor nem fogod tudni 1200-ra állítani. Szóval szerintem ezt be sem fogod tudni állítani.Szerintem.


Biztosan tudsz másfél kilónál több ruhát is mosni, de van súlydiagnosztika és az egy bizonyos tűrés határ fölött nem fogja elindítani a mosását. 4-5 kg-ot már lem lehet így mosni.

2012. júl. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod, ment a zöld kéz. Nem 4-5 kiló ruhát akarok mosni, csak 2-3 kilót max. vagyis 3-4 törülközőt, nadrágot( nem farmert), mellényeket, mert a fehérneműket soha nem mosom egyszerre a zoknikkal és a törülközőkkel, csak a hálóruhákkal, emiatt össze sem jönne egy-két típusú ruhákból 4-5 kiló, max 3 kiló. Létezik súlydiagnosztika? Amúgy arra gondoltam, hogy a gyorsmosáshoz azért ír max. másfél kiló ruhát,mert jóval több kiló ruhát nem tud olyan tisztára mosni, mint másfelet ugyanannyi vízzel és mosóporral.
2012. júl. 1. 17:16
 3/11 anonim ***** válasza:

szerintem úgysem tudod belőni, hogy most másfél vagy két kiló ruha van benne, hacsak le nem méred. Én is csak saccra szoktam belepakolni, ahhoz viszonyítva, hogy az egész dob az öt kb. Nem hiszem, hogy baja lesz, legfeljebb nem indul el. A mi gépünk pl. fordítva csinálja ezt, ha beállítom a 2 órás mosást, van, hogy egy óra alatt végez, mert szerinte kevesebb ruha van benne. Lehet, neked meg tovább mossa....az időkijelző meg eléggé ötletszerűen működik nálunk, vagy, hogy az utolsó egy perc 5 percig tart, vagy a 3 perc után rögtön lenullázza.

A centrifugát meg nem lehet nagyobbra állítani, mint amit a program előír, pl. nálunk a kézi mosás 0 vagy 400 fordulat, nem tudom magasabbra állítani. Esetleg ha jó a gép, kérhetsz rá plusz centrifugázást, amit a program végén állítasz be.

2012. júl. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Hogyne létezne súlydiagnosztika.


Két okból is szükség van rá:

- ezzel elkerülhető, hogy túlterhelés esetén leégesd a motorját


- víz takarékos mert csak annyi vizet használ amennyi a ruhák súlyához szükséges

2012. júl. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Amit kinéztem Indesit mosógépet, azon nincs digitális kijelző és nem írja a súlydiagnosztikát a funkciók között. max. 7 kiló fér bele.

De még mindig nem kaptam pontos választ a kérdésemre.

Az eladók a boltban csak annyit tudnak az adott gépről, ami ki van rá írva, ezért kérdezem itt, mert sok háztartásban már csak ilyen gépek vannak.

2012. júl. 2. 18:49
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen, legfeljebb a mosás végén még egyszer kicentrizem, az nem annyira baj,de mi történik, ha gyorsmosásra pl. 3 kiló ruhát teszek bele, mert mindig annyi a mosnivaló, pedig 2 naponta mosok, pizsama, hálóingek, fehérneműk, blúzok, amik csak izzadtak, főleg jelenleg a kánikulában, és sajnálom a hálóingeket másfél órás mosásra betenni. Tényleg nem indul el a gép, ha több mint másfél kilót teszek bele???
2012. júl. 2. 18:54
 7/11 gomzoli ***** válasza:
60%

Semmi baja nem lesz, és minden további nélkül el fog indulni (sőt végig is fog menni) a gyorsprogram, akkor is ha többet teszel bele a gyári AJÁNLÁSnál. A másfél kilós súly azért van megadva, mert ekkora mennyiségnél vélik még lehetségesnek az optimális tisztítás elérését ez alatt a fél óra alatt. A miénk, szintén előltöltős, 5 kilós, egyszerű mosógép akkor sem hatódik meg, ha teletömöm, és elindítom a gyors programot, pedig ehhez is pont másfél kg mennyiség javasolt.

Szoktam néha trükközni a takarékosság jegyében, az esti fürdővízet nem engedem le, hanem feloldok benne némi mosóport, és éjjelre beleáztatok egy nagy kupac szennyest, amit másnap úgy-ahogy kifacsarok, és a gépbe tömöm (vízesen biztos vagy 15 kiló...), és egy rövid programmal kimosatom. A gép 7 éve tűri egy mellékzörej nélkül ezt a kizsákmányolást (is).

Úgyhogy szerintem nyugodtan kipróbálhatod!

2012. júl. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, megnyugtattál, mert jelenleg ahol lakom, a boltokban az Indesit mosógép jön számításba, a többi nincs ilyen jó.

Igen, én is szoktam a ruhákat a fürdővízbe előáztatni. :-)

Ment a zöld kéz :-))

2012. júl. 2. 22:18
 9/11 A kérdező kommentje:
Kíváncsian várom mások tapasztalatát gyorsmosás programmal illetve a hozzávaló ruhamennyiséggel kapcsolatban.
2012. júl. 5. 19:54
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is tettem már bele többet, semmi baja nem lett, és töltöttem hozzá még egy kis vizet. De én elég ritkán használom, mert szerintem nem öblíti ki rendesen. Ennyi idő alatt ez képtelenség. Úgyhogy ha mégis ezt használom, akkor beállítok plusz öblítést a végén. az én gépem Samsung, 15 perces a gyorsprogramja 1 öblítéssel és 60 valahány perces az ún. "napi" program, 2 öblítéssel. A normál programok 80-90 percesek, én inkább ezt használom az öblítés miatt. A lányom ekcémás lesz, ha nem öblítünk rendesen.
2012. aug. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!