Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Tapéta leszedése, majd festés?

Tapéta leszedése, majd festés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy kis gondom. A főbérlő 25 éve feltett tapétáját kaparom fel éppen, de az alsó réteg, az mindig ott marad, és nagyon nehéz lecsiszolni, az egész szobában pedig oltári nagy munka lenne a lecsiszolás. Kérdésem az lenne, hogy szabad-e rajtahagyni az alsó réteget, és csak annak felületét egyszer átcsiszolni, hogy sima legyen? Nem fogja-e a diszperzit feloldani, vagy később lepereg-e onnan? Vagy muszáj lesz teljesen a vasbetonig leszedni? Alatta van valami vékony fehér réteg, én festéknek nézem, mert amikor bevizeztem ezt az alsó tapétaréteget, akkor jött le vele ez a fehér réteg. Képeket csatolok:


[link]


[link]


2012. júl. 14. 13:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Felfog jönni, nekünk is feljött, gletteljétek le és minden jó lesz
2012. júl. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hogy érted ezt? Mit gletteljek le pontosan? Majd mindenhol ilyen a szobában.
2012. júl. 14. 14:51
 3/9 anonim ***** válasza:
A tapétát úgy kell leszedni, hogy jól be kell nedvesíteni előtte és akkor szépen lejön, nem kell kaparni!
2012. júl. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A vékony fehér réteg a glett.
2012. júl. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem én hülye vagyok ehhez, nem tudtam, hogy glettelni lehet nagy felületen is. Hogy kell csinálni?
2012. júl. 14. 16:28
 6/9 anonim ***** válasza:

Így valahogy!:)

[link]

vagy

[link]

2012. júl. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

segitek :

tapéta feloldása forro vizeltörténik kis teddy hengerel vagy szivacsal.ha kell 2 3szor is nedvesisdbe jol.

spaklival kapard fel ,mert rá gletellni nem célszerű sőt festék fel is áztathatja.és csunya pupos lesz!

ha glettelsz tömdbe elsőnek a nagy lyukakat , majd ha az egész felulettet kell, enyhén hig gipsz és egy szőrős teddy henger és egy lepke hengerel felkened mint egy festéket ,,,majd 1 perc mulva elhuzod lepkével ,,,mi az a lepke 60 80 cm -es nagy széles huzó spakli lepke a neve lényeg ez.

ezt a muvelettet 2 szer meg csinálod ,,és csiszolhatsz .

...............

ha profi melot akarsz csiszolás után átvizsgéod nem e maradt lyuk vagy hely ahol csunya felulet, majd lekened 1 szer átnézed ujra , ahol rá javitotál, meg gurotod festékkel és le fested egész nagy felulettet.

2012. júl. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Basszus én ekkora munkát nem tudok elvégezni, kicsit sokba kerülne csak úgy, mintha festőt hívnék.

Nem lehetne, hogy csak egy felületi csiszolást kapjon, hogy ne legyenek rajta azok a kiálló részek, aztán menne rá a festék?

2012. júl. 14. 17:34
 9/9 anonim ***** válasza:
Egy akármilyen kézi permetezővel, vagy virágspriccolóval lefújod a falat, majd negyed óra elteltével egy spakli segítségével, a vakolatig lejön minden.
2012. júl. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!