Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan kell gazdaságosan...

Hogyan kell gazdaságosan használni 2 főre egy 12 terítékes mosogató gépet?

Figyelt kérdés
Ilyen lesz az új konyhabútorhoz beépítve ,egy kicsit meg vagyok ijedve ,több lesz a villanyszámla elég drágák a mosogatógéphez a mosogató szerek nem is tudom melyiket vegyem hozzá.Kettőnknek mikor gyűlik össze annyi edény,hogy megteljen a gép (addig akkor büdösödik a gépbe az edény ,na ne ez nem az én világom)Lehet hogy hülyeségeket kérdezek ,de tudatlan vagyok,várom a tippeket,tapasztalatokat.Köszönöm előre is.Ja és milyen márkát ajánlotok ,mert még csak a helye van meg.Én a whirlpool felé hajlok.
2012. júl. 19. 18:39
 1/7 anonim ***** válasza:
72%

Amíg csak ketten vagytok, meg sem venném a gépet, mert ha nem használod, a garancia akkor is ketyeg, márpedig a helyedben én sem kapcsolnám be 2 fő által "gyártott" mosatlan miatt!

Másrészt, ha ott van és nem használod, később újabb tipusok, okosabbak, stb. jönnek ki a gyárakból, sajnálni fogod, hogy szinte használatlan, vadiúj készüléked van, és műszakilag elavult, régi tipus.

2012. júl. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyet értek az előttem szólóval. 12 terítékes pl már 2 kisgyerek mellett simán jól jön, de amíg ketten vagytok, addig ott büdösödik a sok mosatlan edény a gépben, míg meg nem telik teljesen, és el nem tudod indítani.. :/

Nekünk kicsi gyerekünk van, és így szuper a 12 terítékes.

Szerintem is várjatok még vele, míg nem lesznek gyerkőceitek. Vagy, ha még sokára tervezitek, akkor válasszatok egy kisebb gépet.

2012. júl. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
3 kicsi gyerekünk :) bocsi, lemaradt a 3.. szóval 5-en vagyunk a háztartásban, és így ki van használva a 12 terítékes.
2012. júl. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen egy kisebb, olcsóbb gép, mert már egy gyermek esetén is sok munkától tud megkímélni, ill. rengeteg időt spórolsz vele. Majd amikor tovább gyarapodik a család, akkor pedig lehet cserélni nagyobbra.
2012. júl. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi ketten vagyunk, mindennap főzök. Kétnaponta biztosan tele van a 12 terítékes gép. Ha meg büdös, hát legyen, nem szagolgatom. Nem kell hozzá a legdrágább szereket venni, Tescoban, Lidlben, Aldiban vannak sajátmárkás tabletták, fele annyiért. A villanyszámla nem tudom mennyivel lett több, de a vízfogyasztás drasztikusan csökknet, mert addig folyóvíz alatt mosogattam. Karácsony előtt 3 hétig nem volt gép, mert csapágyazni kellett (14 év után az első hiba), azalatt 3 m3-rel több víz fogyott. Ugyanis akkor mindennap el kellett rögtön mindent mosni, nem gyűjtögethettem, mint a gépbe. A mosógép mellett a világ másik legjobb találmánya!
2012. júl. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mi már nem leszünk többen max ha vendégek jönnek ,vagy pár év múlva az unoka .Én olyan dologra gondolta ,hogy ajánlotok olyan mosogató gépeket ami féltöltetes programot is tud .Vagy olyan tippeket hogy hogy tároljam egy-két napig a piszkos edényeket ,hogy ne büdösödjenek be meg ne száradjon rá nagyon a kaja maradék.
2012. júl. 21. 12:20
 7/7 anonim ***** válasza:
A féltöltetes eléggé vakítás csak, ahogy a fiaméktól tudom. Ha nagyjából megpakoltad, de még nem akarod elindítani, egy előmosogatást lehet indítani, ami leöblíti és leállítani. Miko rakod a gépbe, töröld ki a használt szalvétával (recycling) az ételmaradékot. Illatosításra én elég régóta a kinyomott félcitromot rakom bele, mosogatás után kellemes citromillat lesz. Nálunk sok képződik, 3-4 naponta ki tudom cserélni. És azt is tapasztaltam, hogy az edények fényesebbek lesznek tőle.
2012. júl. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!