Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Rettentően büdös porszívócső...

Rettentően büdös porszívócső tisztítása belülről?

Figyelt kérdés
A gyerek orrát szívtam, és egy kis takony bejutott a csőbe, valami elképesztő szaga van <8P Próbáltam beáztatni, de sajnos nem tűnik elégnek. Kaptam a családtól humoros tanácsokat, miszerint kifordítva sikáljam:P meg vizesporszívózzam, tőletek inkább használható tippeket kérek.
2012. júl. 26. 16:18
 1/10 anonim ***** válasza:
TAlan sos vizben kellene kifozni pl.
2012. júl. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat, lehet, hogy félreérthetően fogalmaztam, nem az orrszívó részével van gond, hanem a nagy porszívó saját csövével...
2012. júl. 26. 16:26
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mibe áztattad, de próbáld hypoval, vagy más lúgos lével.
2012. júl. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A hyponál gyengébb mosószerrel próbálkoztam. Neked bevált?
2012. júl. 26. 16:42
 5/10 anonim ***** válasza:

porszivóval szivtad ki a gyerek orrát?!

ilyet még sosem hallottam....


valami illatositott fertőtlenitővel mosd ki a csövet.

2012. júl. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Neked bevált?"

Én nem használom ilyenekre a porszívót, de azt tudom, hogy a lúgos közegben szinte minden baci elpusztul. (Gondolom attól büdös.)

2012. júl. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Előre is bocsánat az offért: Utolsó előtti válaszoló: Ha lesz gyerkőcöd, biztosan találkozol vele, mert mivel a kisbabák (sőt még a kisgyerekek sem) tudnak orrot fújni, ezért van egy kis kütyü, amit hozzáillesztesz a porszívó csövéhez (orrszívó porszívóként kapható), és az kiszívja a nóziját. Ha ez nem lenne, elég gyakran lenne középfülgyulladásuk szegénykéknek. Bocs az offért:)


Igen, lehet, hogy ez a hypós áztatás segíteni fog, kipróbálom. Mivel a 10 év alatt, mióta megvan a porszívó, sosem volt ilyen szaga, gyanítom, hogy ez tett be neki.

2012. júl. 26. 16:58
 8/10 anonim ***** válasza:
Nagy méretű üvegmosóval próbáld átsikálni. Valószínűleg azért bűzlik, mert rátapadt a nózi "terméke" és nem kiszáradt, hanem bomlásnak indult. Ha az átsikálás után - amikor már biztos vagy benne, hogy fizikailag tiszta - még mindig érzed a szagot, egy papírzsebkendőt tépj össze apró darabokra, itasd át valamilyen számodra elviselhető kölnivel vagy fújj rá erős illatú légfrissítőt és szívd fel a porszívóval. Az el fogja nyomni a kellemetlen szagot. Ha van rá lehetőséged, a porszívó csövét néhány napig tárold a szabadban, ott jobban eltávoznak belőle a szagok.
2012. júl. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Úgy szoktam kitisztítani, hogy forró vizet töltök a csőbe, belenyomok egy nagy adag Domestost, és a két végét befogva öblögetem. Nekünk ez bevált.
2012. aug. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Vegyél egy nagy üvegmosókefét, dugjál rá valami merevebb farudat, jó husszút. Dugd be a porszívócső másik végét, töltsd tele forró vízzel, mosogatószerrel (hipó, vagy ami tetszik) és forgatva nyomd bele az üvegmosót. Fúrógépet is használhatsz, és az ablakon is kilógathatod függőlegesre :)


De vehetsz csőtisztitó "görényt" is amit egy slagra téve belülről nagy nyomással kimozza az oldalfalakat. Ha van nagynyomású autómosótok, azzal ez evidens lenne.

2013. ápr. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!