Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ti hogy tartjátok fent a rendet?

Ti hogy tartjátok fent a rendet?

Figyelt kérdés
22 éves kezdő házi asszony vagyok. barátommal egy fél éve költöztünk össze,másfél szobás lakásban lakunk.rendmániás vagyok de már kezdek bele fáradni hogy mindennap takarítok este meló után. olyan pici ez a ház de mégis mindig van mit csinálni. mi lesz ha családi házba fogunk költözni?hogy fogom ott fent tartani a rendet? nem értem a gyerekes anyukákat hogy képesek erre. én szeretem a patyola tisztaságot de családi házban nem értem hogy fogom bírni
2012. júl. 26. 20:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Sürgősen változtass a mentalitásodon. Különben a patyolat-tisztaság nem azonos a renddel. Az előbbit felejtsd el, elégedj meg a viszonylagos renddel. Ez nálam azt jelenti, hogy a lakáson meglátszik az, hogy használják és nem egy dísztárgy, tisztaság van benne és amit éppen nem használunk, annak a nagyobb részét el is rakjuk a helyére. Ha nem változtatsz, meg fogsz őrülni, főleg, ha gyerekeid is lesznek. De az sem lehetetlen, hogy a gyerekeid őrülnek meg a rendmániádtól. Ha úgy alakul az életed, hogy lesz pénzed bejárónőre vagy házvezetőnőre, majd tőle követeld meg a patyolat-tisztaságot. A saját idegeidet ne tedd tönkre a mindennapi élettel kapcsolatos apró gondok miatt. Mert szerintem a nagy gondok nem itt kezdődnek.
2012. júl. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

"nem értem a gyerekes anyukákat hogy képesek erre."


Sehogy. Pöpec rendet és tisztaságot nem lehet gyerek mellett tartani.

Próbáld meg a flylady módszert [link]

van akinek bevált a zónázás, van akinek nem.


Nekem a megfelelő tárolórendszer segített és az, hogy megszabadultam minden kacattól, na meg semmit sem hagyok kint - ez azt jelenti, hogy egy polcon egy bigyó lehet, nem rakom tele vackokkal, mert lehetetlen port törölni. Kádat nem rakjuk körbe flakonokkal, mert ha nincs ott semmi, egy mozdulattal letörlöm és máris tiszta. Szóval én a nagy lomtalanítást javaslom, de alaposan és semmit ne tarts meg, amit nem használtál 2 éven belül. Ruhák, konyhai vackok, semmit. A maradéknak meg helyet találni fiókban, zárt polcokon. Ha ehhez tartom magam és igyekszek mindent egyből a helyére rakni, akkor a takarítás általában már gyorsan megy. Pici a lakás, egy óra alatt végigtörlöm a könyvespolcot is és körbeporszívózom ha nem kell kis vackokat emelgetni a polcon meg rakosgatni ezeregy kacatot.

Ma pl. csak elmosogattam és teregettem, egész pofás a lakás és most akárki bejöhet, persze most nincsenek is itthon a gyerekek.

2012. júl. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
le kell szokni a patyola tisztaságról. ártalmas az egészségnek. ha nincs kosz, az immunrendszer nem találkozik semmivel és totál legyengűl. ezér van a sok allergia. főleg az a jó ha kisgyerek koszos. minél több bacival találkozik, annál erősebb lesz az immunrendszere. ellenkező esetben egy kis hoki lesz, aki tüsszent ha hozzáér egy falevél... vagy bőrreakciója lesz a fűtől is. stb.
2012. júl. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!