Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért vasalnak duplán?

Miért vasalnak duplán?

Figyelt kérdés
Nem értem, hogy egyesek mosás után miért vasalják ki a ruhát, ha szekrényben úgyis meggyűrődik és lehet vasalni még egyszer? Főleg a felsőkre, egyes nadrágokra, ingekre gondolok, amik biztos meggyűrődnek.. Vagy én lettem igénytelen, hogy csak akkor vasalok ki valamit ha fel is veszem?
2012. júl. 30. 15:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Alapszokás, hogy a mosást vasalás követi. A ruhákat vasalva rakjuk be a szekrénybe. A másik lehetőség egy óriási ruháskosár. Ebbe rakod a kimosott, vasalatlan ruhát és akkor vasalod ki, amikor éppen fel akarod/akarjátok venni. Amikor a gyerekeim kicsik voltak, én ezt csináltam. Ma is az az elvem, hogy ami már ki van mosva és megszáradt, 5 perc alatt használatra kész. Ez nem igénytelenség kérdése. Először is kell egy olyan hely, ahol úgy tudod tárolni a vasalni valót, hogy nincs szem előtt. A másik, hogy időben meg tudd tervezni, mikor mire van szükséged. Ilyen módszer mellett ugyanis nem tudod azt csinálni, hogy amikor valahova indulsz, az utolsó percben döntöd el, mit veszel fel. Nem tudod sorba próbálgatni a teljes ruhatáradat és visszahajigálni a szekrénybe, mert akkor garantáltan elkésel. A harmadik dolog, hogy a vasalódeszkának és a vasalónak legyen olyan helyed, ahol állandóan "üzemkész" állapotban vannak, ne az utolsó pillanatban kelljen kirángatni a sarokból, kinyitni stb.
2012. júl. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
83%

A vasalt ruhákat vállfán tartom.

Konyharuhának, ágynemüknek nem gond ha meglátszik rajta a hajtás.

Fehér ruhákat csak közvetlen használat előtt vasalok, mert külömben megsárgulnak.

2012. júl. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem meg ez egy régről itt maradt szokás, amikor még vászonból volt szinte minden. A vászont közvetlen mosás-száradás után lehet szépen kivasalni. Ma amikor már szinte mindenben van bizonyos müszálkeverék, meg uralkodó a természetes pamut összetétel, teljesen felesleges a kétszeres vasalás, a helyes a használat előtti friss vasalás.
2012. júl. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!