Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosógépben mosható?

Kovács Patrik kérdése:

Mosógépben mosható?

Figyelt kérdés
Van egy gyapjú ágynemű garnitúrám,mely áll egy nagypárnából,(90*100) egy 3-4 cm vastag paplanból(200*120),egy vékony derékalj (200*180)és azt szeretném kérdezni hogy 5kg-s kapacitású mosógépben moshatom?

2012. aug. 6. 20:13
 1/9 anonim ***** válasza:
A gyapjú holmik mosása nem egyszerű- Nézd meg rajta a mosás-KRESZ-t, abból kiderül. Félek, hogy az van rajta, hogy nem mosható.
2012. aug. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ha van a gépen gyapjú mosás és belefér a gépbe az ágynemű, én mosnám. Úgysem mosod túl gyakran.
2012. aug. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Sajna a címke már nincs meg :(
2012. aug. 6. 22:04
 4/9 anonim ***** válasza:
30 fokos gyapjú mosóprogramon perwoll folyékony gyapjú mosószerrel nyugodtan kimoshatod.
2012. aug. 7. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a paplant meg a derékaljat ugye külön szeretném mosni és így is félek hogy leszakad a dob mert csak 5 kg kapacitású a mosógép :(
2012. aug. 7. 11:42
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem szakad le egyszer a szomszédcsaj mosott itt oszt í5 kg ruha helyett berakot vagy tizet a gép katogot mint állat de nem lett semmi baja!
2012. szept. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Aranygyapjú válasza:

Én semmiképpen nem ajánlom a mosógépet neked, a gyapjú ugyanis nagy mennyiségű vizet képes magába szívni, ami tönkreteheti a mosógépedet (Nem véletlen, hogy általában a kezelési útmutatók sem javasolják).


Hiába a gyapjú program, nem tesz jót a gyapjúnak a centrifugázás, illetve a vízben állás. Ha sokáig ázik a mosószeres vízben a gyapjú ágynemű, akkor filcesedni fog.


Ezért ha jót akarsz magadnak, kézzel mosd a gyapjú ágyneműdet!


Elég kétévente, kéz meleg, 25-35 fokos vízben mosnod, használj hozzá gyapjú mosószert!


Ne hagyd sokáig állni a vízben, levegős, árnyékos helyen szárítsd, egyenletesen terhelve teregesd ki.


Részletesen ezen a linken olvashatsz erről: [link]



Üdv.

Molnár Miklós

2012. okt. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Akármilyen kíméletesen mosod a gyapjút az összemegy a 30 fokos vízben is! A mosógép dobjában az anyag egymásra fekszik,nedvesen igen nehéz, tömöríti önmagát!Valójában már a paplanodat egyedül sem tehetnéd be! Nekem is van gyapjú ágyneműm: Tömény Vanish-os szivaccsal átdörgölöm az egész felületet és ha nem nedves akkor kiporszívózom!Nyáron a szőnyeghez hasonlóan kiporolom.
2013. márc. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
értem,köszönöm.bár szerintem nem egyre gondulunk mert az enyém olyan mint a rendes hagyományos tollból és vatelinből készült paplan meg a derékalj és a párna is ilyen csak annyi hogy a tölteléke gyapjú
2013. márc. 18. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!