Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hétfőn veszün egy mosogatógépe...

Hétfőn veszün egy mosogatógépet. Milyen tisztítószerek, karbantartó szerek kellenek hozzá?

Figyelt kérdés

Miket használjunk? Leírnátok, milyen tablettát, öblítőt használtok? Hallottam valami sórol is, az mihez kell, és milyen gyakran? Kell e majd vízkőteleníteni?

Köszi a segítséget :)



2012. szept. 1. 23:24
 1/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ:)


Esetleg más is tudna segíteni aki nem a jövőben él, hanem a jelenben és maga szerzi be a cucokat a gépéhez, plusz saját maga is önti azokat a mosogatógépbe?

Köszi

2012. szept. 1. 23:37
 2/9 anonim ***** válasza:
mosogató- tabletta,- só, -öblítő
2012. szept. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
All in one tabletta ketté törve (W5 márkájút veszem.kb 1100 Ft) 40 db, ez nekünk elég három hónapra napi 1 mosogatással. És ezzel nem kell külön só, öblítő. Évente egyszer-kétszer veszek még ilyen mosogatógéptisztító folyadékot, amivel üresjáratban átmosom vagy helyette ecettel.
2012. szept. 2. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az all-in-one megoldások elég gyenge eredményt hoznak, ugyanis szép és jó, hogy van benne vízlágyító só, de az adagolásán nem tudsz változtatni (az előttem szóló még ráadásul felezi is, szóval max nagyon lágy vizes környezetre lenne jó), illetve az öblítő összetevő meg már sehol nincs a gépben öblítés alatt, mert a mosásnál oldódik a tabletta, úgyhogy a mosóvíz leengedésével ez is távozik.


Kell vízlágyító só, ez 2-4 kilós kiszerelésben szokott lenni, nem vészes az ára, adagolását a leírása szerint kell beállítani (vízművek oldalán megnézed a vízkeménységet, dobozon a hozzá való adagolást, mosogató gép leírásában meg azt, hogy ezt a gépen hogy kell beállítani)


Kell mosogató gépbe való mosogató szer. Én port vagy gélt ajánlok, ezek mennyiségét könnyen tudod változtatni az edények szennyezettségének függvényében, ha előmosod, akkor akár egy mokkacukornyi is elég, ha viszont brutál zsíros, akkor kell bele rendesen.


Kell öblítő szer, ez azért kell, hogy ne foltosan száradjanak a dolgok. A mennyiséget szintén be kell állítani, ez is vízkeménység függő, leginkább próbálgatással megy, ha az üveg poharak foltosak/opálosak (ezek a legérzékenyebbek rá), akkor többet kell adagolni (szintén a mosogatógép használati útmutatója szerint), ha nem foltos, akkor meg lehet próbálni visszább venni.


Mint láthatod, all-in-one megoldással ezt nem lehet megtenni.

Nem kell 10 körömmel ragaszkodni a nagy márkákhoz.


Tisztítás: ha rendszeresen használod, és rendszeresen van tisztítva a szűrő, akkor külön tisztítani nem nagyon kell.


Amire nagyon figyelj: Kézi mosogatószer ne kerüljön bele (pl.: rozsdamentes edények kérik az előmosást (vízvonal környéki lerakódást leginkább), azt ezután öblítsd el, ne mosószeresen rakd be), mert nagyon habzanak, annyira, hogy üzemzavart is tud okozni (a szivattyú is csak habot próbálna pumpálni, persze ez nem megy neki). Elromlani nem fog tőle, de bosszúságot tud okozni.

2012. szept. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Port / gélt azért is ajánlom, mert bizonyos tabletták (kemény kockába préseltek) rövid program alatt nem mindig oldódnak fel.
2012. szept. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Megveheted a méregdrága,agyonreklámozott dolgokat.

A Lidl-ben olcsón,és jókat vehetsz,igaz,nincs akkora marketingje(amit a vásárlóval fizettetnek ki).

2012. szept. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van, de ezt én is írtam neki:


"Nem kell 10 körömmel ragaszkodni a nagy márkákhoz. "

2012. szept. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én meg azt mondom, h a só kivételével ragaszkodj a márkákhoz. Én kipróbáltam vagy 6 féle mosogatógéptablettát, öblítőt, az egyik nem oldódott fel rendesen, a másik nem mosta el szépen z edényeket,....Az öblíítő ugyanez. Ez is sajnos oylan, mint a mosgépnél, vehetsz 600 ft-os öblítőt is, de minek? aruhák büdősek maradnak, semmi szaguk nem lesz.

Finish-et nagyon szeretem, gyönyörűek az edények, poharak, a all in 1 -től is. Én sót, öblítőt ugyanúgy töltök a mosogatógépbe, és nem tudom kinél hogy van, de az enyém olyan mosgatógép, h egyszerre kell tölteni jó nagy adagokat,amit aztán a gép önmagától kiad a mosogatásoknál. A só pl. így fél évig elég, és kb. fél doboznyi kell bele. A másik fele megint egy fél év. Abból jó az 1000 ft-os teszkós is.

2012. szept. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

idézet fentebbi hozzászólásból: "szép és jó, hogy van benne vízlágyító só, de az adagolásán nem tudsz változtatni (az előttem szóló még ráadásul felezi is, szóval max nagyon lágy vizes környezetre lenne jó"

Ez így nem igaz!!!



A mosogatógép vízlágyító só, nem lágyítja a vizet! Tévesen hívják vízlágyító sónak. A helyes elnevezés Vízlágyító -regeneráló só. A mosogatógépben van egy beépített vízlágyító készülék. Az lágyítja a vizet. A só (99,9% tisztaságú konyhasó (NaCl), durva szemcsés, vagy tablettának préselt, a bolti só nem jó a gépbe! Eltömíti a gyantatöltetet a gép meghibásodásához vezethet, túl gyorsan oldódik, túl sok benne a szennyezőanyag, foltosak maradnak az edények.) pedig csak arra hivatott, hogy a vízlágyítóban található gyantatöltetet regenerálja. Ezért felesleges a mosótérbe sót tenni. Mert az már nem fog érintkezni ezzel a gyantafelülettel.


Plusz vízlágyítót adni a mosóerő növeléséért szokás, azonban, a túlzottan lágy víz sem jó, mert foltos marad szárításnál az edény- pohár.


És igen, van alternatív, fele annyiba (se) kerülő megoldás. Ez pedig a préselt sótabletta, ami tökéletesen tiszta NaCl, lassan oldódik, tovább tart mint a bolti mosogatógép sók. Ezt a tablettát vízlágyító berendezésekhez gyártják, de tökéletesen teszi a dolgát a háztartási mosogatógépekben is.

2014. jan. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!