Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Egy háztartásban ketten élők...

Egy háztartásban ketten élők mennyi a havi víz-áram-gáz fogyasztásotok?

Figyelt kérdés

víz: 5-6 köbméter

villany éjjeli: 90 KW

villany nappali: 110 KW

gáz: 5 köbméter


a vizet és az áramot nagyon soknak találom, pedig max havonta egyszer fürdünk, mindig csak egy 5 perces zuhany. mosás 1-2 hetente.

áram hát ott pedig a számítógép eszi a legtöbbet.


2012. szept. 8. 14:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Áram: 220-230

hideg víz: 4-5

meleg víz: 4-5

gáz: negyedéves általányt fizetünk.


Az áramot nálunk is a szgépek nyomják meg, a vizeket én sem tudom mitől ennyire sokak. Bár nálunk nem öt perces zuhanyzások vannak, legtöbbször fürdünk, de mosni nekünk sem kell túl sokszor kettőnkre.

2012. szept. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Bence_ ***** válasza:

Havi egyszeri fürdés elírás?

Számítógép simán ehet 200-akár 500-600W is.

2012. szept. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Áram 80 KW

Víz 3 köbméter (hétközben én a munkahelyemen tudok tusolni)

Gáz nyáron nulla, csak télen távfűtés.

2012. szept. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Bence! Én is először megakadtam a havi egyszeri fürdésen, de tovább olvasva, ott van, hogy rövid zuhanyzások szoktak lenni.:)

Tehát mindig röviden zuhanyoznak, és csak egyszer szoktak fürödni.

2012. szept. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
nem írtam el, havonta egyszer fürdünk, de minden nap zuhanyzunk. de szerintem nem mindegy, hogy kiengedek egy nagy kád vizet, vagy 5 perc alatt lezuhizok.
2012. szept. 9. 10:27
 6/8 Bence_ ***** válasza:
Jaaa :-) Nekem a zuhanyzás = fürdés.
2012. szept. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

víz havi 4-5 m3,úgy hogy kádat negyedig engedjük naponta fürdéshez (mindketten külön),plussz heti 2-3x külön zuhany is nagy melegben,plussz heti 3-4 mosás


Villany 100kw, nincs külön éjjelink, de van 60literes fagyasztónk,2 számitógép,tv,hűtő,mosógép megy heti 3-4x,és a konyhában elektromos a vizmelegitő amivel mosogatok

Gáz nyáron amikor nincs fűtés 25 m3 ,ez a konyhában a gáztűzhely,heti 3x fűzök,2x sütit is sütök és a fürdőben a melegviz gázzal melegedik

2012. szept. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

víz: 2 hónapra 10-12 köbméter

villany: 50-60 kw

gáz: 30-40 köbméter


majdnem minden nap megy a mosógép, minden nap zuhanyzunk, sokszor áztatjuk is magunkat, tv, hűtő, mikró, szagelszívó, mosógép, heti egyszer porszívó, a villany csak akkor ég ha kint még sötét van

2012. szept. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!