Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » LED vagy hagyományos szén...

LED vagy hagyományos szén szálas ízzó fényereje jobb?

Figyelt kérdés

2012. okt. 20. 16:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A LED sokkal erőssebb főleg ha a hagyományos izzó gömbbe van beleépítve, nem csak simán ilyen külön cuccon van rajta mert akkor csak egy adott pontba szórja a fényt és körülötte nem sokat lehet látni.
2012. okt. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy százas égő jobban (és szebben!) világít, mint egy párwattos LED-es izzó. 100W-nyi LED viszont elég egy 100nm körüli ház bevilágításához, persze jól elosztva. A LED fénye viszont nem túl jó a szemnek, ebben még nagyon sokat kell fejlődnie ennek a fényforrásnak.
2012. okt. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nincs egyértelmű válasz erre mert a Led technológia elég széleskörű és van még miben fejlődnie.

Tehát van olyan LED izzó ami sokkal fényesebb mint egy volframszálas izzó(szénszálas izzó az 1900-as évek elejére jellemző).De van olyan hagyományos izzó is ami jóval fényesebb mint a LED izzó.

Az az egy biztos hogy a LED izzók sokkal-sokkal kisebb teljesítmény mellett adják a nagy fényerőt ezért rendkívül energiatakarékosak.

Az meg már nem igaz állítás hogy nem jó a szemnek-nem kellemes fényű mert manapság kapható meleg fehér LED is ami közelíti a természetes fényspektrumot.

2012. okt. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A leggyengébb fényű és a lehető legrégebbi legrosszabb hatásfokú led amivel találkoztam valamikor, még az is kb kétszer erősebb a hagyományos körte izzónál, ami ugye nem szén szálas hanem wolfram izzik benne.


A pillanatnyilag kifejlesztett, még kísérleti darab pedig 14-szer fényesebben világít ennél.


Amit most lehet kapni mindenhol, az 4-5-ször fényesebb a közönséges körte izzónál.


A pillanatnyilag legfényesebb ledről itt ír: [link]


Részlet fordítása: "Egy újabb keletű példa Cree a LED-es újdonságokkal volt a február 2010 hirdetést egy prototípus fehér LED, amely képes egy rekord-beállítás 208 lumen per watt, közben 350 mA a jelenlegi , közel 14-szer hatékonyságát egy tipikus hagyományos villanykörte . [ 3 ]"

2012. okt. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Na igen, az nem mindegy, hogy hidegfehér fényűt veszel, vagy kellemes szoba világításhoz való meleg fényűt. Azzal nincs gond lakásban sem. Amíg a hideg fényű inkább kültérre vagy műhelybe való. Egyébként a hideg fényűnek jobb a hatásfoka, vagyis az energia-fény átalakítása, de szobába tényleg nem a hideg való..
2012. okt. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Kedves negyedik válaszoló!Ha ez a világ leg fényesebb le diódája,akkor hogy hogy olyan zseblámpát vettem amiben ilyen van és csak 2.500 FT-be került,vagy már ilyen olcsó a technika?
2012. okt. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem minden Cree LED ilyen. A Cree egy márka, van neki sokféle LED-je. Úgy mint Fordból is van olcsóbb is meg drágább is.
2012. okt. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Ha ez a világ leg fényesebb led diódája,akkor hogy hogy olyan zseblámpát vettem amiben ilyen van és csak 2.500 FT-be került,vagy már ilyen olcsó a technika?"


Olyan zseblámpát vettél amiben volt egy led.

Azt viszont nem lehet tudni pontosan, hogy az a led milyen típusú lehet benne. Abban biztos vagyok, hogy nem a legújabb kísérleti példány, mert azt szerintem még forgalomba sem hozták. Az a labor legújabb sikere. Talán már gyűlik a polcon, hogy majd, ha a régiek már eléggé kifutottak, akkor piacra dobják az új szériát is.


Hamarabb nem nagyon jönnek ki vele kereskedelmi forgalomba, mert akkor a régiek elvesztenék az értéküket.

A technika általában így jut el hozzán, kicsit vagy jobban de megkésve.

2012. okt. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"és csak 2.500 FT-be került"

Egyébként ezeket a 3 Watt körüli ledeket nem régen már 700,- Ftért lehetett kapni vákumszívott fóliába csomagolt szalagban alkatrészként a kiskereskedelemben. A lámpa gyártók jóval olcsóbban jutnak hozzá. Azzal még el kell készíteni a lámpát. Kell hozzá megfelelő vezérlő áramkör, hűtés és optika. Ezt mind össze kell szerelni, hogy működjön. Erre jön a gyártó és a kereskedelem haszna és az áfa.. így nézzük az árakat.

2012. okt. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Kutyus70 válasza:
Én nemrég vettem életem első ledes izzóját. Fényerejét illetően én nem tapasztaltam, hogy bármelyik másiknál erősebben világítana. Viszont ami nagyon tetszik benne, hogy nem fehérkés a fénye, (nem olyan neonfény szerű) hanem természetes, azaz olyan mint a hagyományos ízzóknál. Legalábbis én ezt a fényárnyalatot kedvelem. A másik előnye, hogy több órás használaz után is meg lehet fognio, nem foró, alig melegszik egy picit. :)
2012. okt. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!