Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan kezdjek hozzá?

Hogyan kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés

Nem rég költöztem, az alap felmosások, domestosozásokon már túl vagyok. A legundorítóbb része (pedig eddig se volt túl gusztusos) mégis most jön: a radiátor!!! Olyan mennyiségű por, mocsok, trutyi, és még belegondolni se szeretnék, mi van bennük, (ami lehet, hogy 30 éves kosz!) hogy én nem tudom, hol is kezdjem azt letakarítani...

Nem hiszem, hogy jó ötlet lenne felbolygatni, szóval a porszívót egyelőre elvetettem. Fújjam / öntsek rá valami vizet, fertőtlenítőt, amitől nem fog "szállni", és úgy súroljam? De attól még belül ottmarad a szmötyi, amit mégiscsak porszívóval kéne... Vagy valami erős fertőtlenítőt fújkáljak belülre is, hátha "hatástalanítja" a koszt, és akkor valamivel nyúljak bele? Legyetek szívesek, adjatok tippeket, mert így nyilván nem maradhat, de évtizedek rothadását nem szeretném belélegezni... :S Meg egyáltalán, hozzáérni is minél kevesebbet...


Nagyon nagyon nagyon köszönöm előre is!



2012. nov. 14. 17:13
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt még gyorsan hozzáteszem, hogy félek, bogár is van benne. Vagyis ki tudja, ekkora mocsokban miért pont az ne lenne? Élők nem hiszem, de akkoris, halott bogár, máris görcsben van a gyomrom...
2012. nov. 14. 17:15
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A leírtak alapján ez meg fogja haladni a képességeidet.

Hívjál inkább egy takarítónőt.

2012. nov. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem létezik, hogy én magam ne tudjam megcsinálni... Ha más is meg tudja, én miért ne?:) Mindenki, aki új és lelakott lakásba költözik, takarítőnőt hív? Nem hiszem... Szóval meg akarom próbálni, csak valami kiindulási alap vagy technika hiányzik, amivel lehetőleg nem betegítem meg magam. Nem is melegszik úgy a radiátor, úgyhogy meg fogok fagyni (amúgyis fázós vagyok), ha csak a koszt fogja melegíteni... Vagy ez nincs hatással a fűtés hatékonyságra? Mindegy is, valahogy el kell kezdeni, na... Tippeket!:)
2012. nov. 14. 17:45
 4/9 anonim ***** válasza:
89%

Na jó, segítek egy kicsit:))


1. Vegyél fel egy szájmaszkot, gyógyszertárban kapsz

2. Porszívó legvékonyabb fejével alaposan porszívózd ki.

3. Teríts a radiátor alá valami pokrócot, vagy törülközőt és Cillit Bang-el fújd be a radiátort.

4. Hagyd állni 10 percig, és nedves ruhával töröld le.

2012. nov. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"A legundorítóbb része (pedig eddig se volt túl gusztusos) mégis most jön: a radiátor!!!"


Nem mondod, hogy a WC-ben még nem jártál?

:D


Szedd le azt a radiátort, aztán az udvaron adj neki a magasnyomású mosóval! Én így szoktam...

2012. nov. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ó, a wc az semmi... fél flakon domestos ment bele, gyönyörű lett tőle, majdnem mint az új. WC ülőkét meg kapásból lecseréltem.:)

Viszont, radiátort leszedniii?

Egyrészt azt csak szakember szedheti le, különben kb. az egész tömb az égbe repül, másrészt fűtési szezon közepén, csak azért leeresztetni a vizet mindenhol, hogy én takarítsak... na... ne rugaszkodjunk el.:D


De köszönöm a szándékot:) Az elsőnek meg: ha jobb nem jut eszembe / eszetekbe, akkor ez lesz, holnap be is szerzek egy Cillit Banget, köszönöm:)


szedjem le a radiátort?? Azt hogy szedjem le, fűtési szezon közepén, én magam? Hű... Felrepülne az égbe az egész tömb, gondolom.

2012. nov. 14. 21:00
 7/9 A kérdező kommentje:
Ja, még valami, amikor először esek neki porszívóval, nyissam ki az ablakot? Csak mert akkor hátha nem a szobában ül meg az a por, amit felkavar a porszívó, hanem kimegy. Vagy csak mégjobban visszafújja a szél?
2012. nov. 14. 21:02
 8/9 anonim ***** válasza:

Már bocsi, de nem nagyon értelek!

Miért kéne kinyitni az ablakot? Az én porszívóm szív, nem fúj, a tiéd nem???? :)

2012. nov. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
65%

"Egyrészt azt csak szakember szedheti le, különben kb. az egész tömb az égbe repül"


Fura dolgokat képzelsz egy olyan dologról, amiben melegvíz kering! Nem tud robbanni, max. csepeg...

:)

2012. nov. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!