Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan kezdjek hozzá a kötéshez?

Hogyan kezdjek hozzá a kötéshez?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Megtetszett a kötés, mint hobbi, azonban sajnos nem értek hozzá. Youtube videókból szeretném megtanulni nagyrészt. Az lenne a fő kérdésem, hogy ti minek a kötésével kezdenétek(ha tudtok, videót is linkelhettek nekem, mert rengeteg van belőlük!). Jelenleg egy db körkötőtű van itthon, mert anno az egyik családtagom kötött. Fonalat milyet vegyek? Esetleg szükségem lesz másfajta kötőtűre? Leírnátok, mivel mit lehet kötni? Köszönöm minden hozzáértő segítségét!

2012. febr. 6. 16:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Írd be a keresőbe,hogy Kézi kötés tanulás. Sok linket találsz.
2012. febr. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Tudtommal 1 db. kötőtűvel nem sokra mégy, minimum 1 pár kell belőle. Persze lehet, hogy csak elírtad.
2012. febr. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A körkötőtűből egy is elég szerintem! :)
2012. febr. 6. 19:39
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, de leginkább gyakorlati dolgokra lettem volna kíváncsi. Természetesen magyarul-angolul sok videót megnéztem már, illetve elolvastam oldalakat is, de érdekel a ti leírásotok is, ezért tettem fel a kérdést. Várom a válaszokat továbbra is! :)
2012. febr. 6. 19:41
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem az jött be,hogy a szomszédnéni negmutatta.

Ès ha hibáztam megmondta,hogy mit csináltam rosszul.

2012. febr. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A fonal vastagságától függ,hogy hányas kötőtűvel kell kötni. 1-10-ig vannak számozva. De vannak rövidebb harisnya kötőtűk is. A körkötőtű kezdőnek nem jó,és nem is lehet mindent kötni velük.

Bármit lehet vékony és vastagfonalból is kötni.

Kezdőnek legérdemesebb sálat kötni.

Keress valakit,aki megtanít az alapvető dolgokra. Így nem lehet elmagyarázni. A linkek sokkal többet érnek.

2012. febr. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is keress valakit, akivel tudsz beszélni, nekem egy év után esett le, hogy angol sima szemet kötök sima helyett. :)

Körkötőtűt ne. Először sima kötőtű, lehetőleg valami vastagabb, mondjuk négyes, ötös (hetes, talán... bár én azzal kezdtem, de végül az ötös jobban kézre állt), és mondjuk sál. Az alapszemek gyakorlásához nagyon jó a simakötés (sima, fordított), de a patentkötés is szép lehet (egy sima, egy fordított váltakozva). A lustakötés (csak sima) haladós, csinos, és nem is pöndörödik olyan nagyon az anyag, kezdőknek sokszor javasolják ezt.

Később majd jöhetnek az egyéb technikák, körkötés körkötőtűvel, harisnyakötőtűvel. Ha nagyon profi akarsz lenni, és minden lehetséges tűt beszerzel, akkor 30-féle tű kell (1-10, és egy pár sima ~, egy csomag - 4-5 - harisnya~ és egy kör~), de azért ez kissé túlzás. :)

Fonalat valami világos, kellemes színűt (ne mintásat egyelőre), aminek jó a tapintása, nem túl nehéz, és nem csupa műszál. Ahhoz mérd a tűt is, ne fordítva.


A lustakötés sima szemekből áll végig, ehhez szerintem ez jó videó:

http://www.youtube.com/watch?v=_9XImtoQmZ8&feature=related

A kezdéshez... abból tényleg sok van, nem tudtam választani.

(Bár nem mondja, de a végén az utolsó szemet nem kell lekötni, hanem a fonalat a munka elé hozod, és egyszerűen csak átcsúsztatod a másik tűre, majd fordulás, és ott kötöd le.)

2012. febr. 8. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Elmentem az anyagboltba, vettem 3 Lisa fonalat illetve a hölgy azt javasolta, hogy kezdésnek vegyek 3,5-ös kötőtűt, meg is mutatta hogyan kezdjek hozzá! Már hozzáláttam a kötéshez, de a szemek felszedésénél megakadtam.
2012. febr. 8. 17:05
 9/10 anonim válasza:

csepp -.-



az interneten sok jó videó van magyarul pl a beírod a youtube ba h kötősuli vagy kötés alapok akkor ezek a videók részletesen megmutatják mit hogyan kell csinálni éa magyar vidik

kezdőknek is tökéletesek ezek a videók minden szem típus és a legtöbb fortély megvan ezekben a vidikben én is innen tanultam meg kötni úgyh midenkinek csak ajánlom vagy panka kötősulija s videók is jók főleg a szélszem es vidi én azőta is ezt a szélszemet kötöm szinte mindenhez meg ha beírod googleba h kötősuli asszem a barka fonal oldalán ott sok jó leírás és mégtöbb vidi található kezdőknek és haladóknak ezeket csak ajánlani tudom minden kezdőnek én már több éve kötök és egész gyorsan meg lehet tanulni ezekből a vidikből és további érdekességek is vannak jutubon és a kötősuli oldalán ahol például végigvesznek egy stóla kendő vagy sál megkötését amúgy első kötésnek egy egszerűbb sálat ajánlok ahol be lehet gyakorolni a szemeket mert az egyenes vonalú sálnál nem kell fogyasztani illetve szaporítani a szemek számát a kötősuliban a barkafonal oldalán gyakorlási tippek is vannak XD


remélem nézi ezt még valaki

2016. márc. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

megint én vok


én is körkötőtűvel tanultam úgyhogj az is jó

és egyébként középvastag fonalat és szintén közepes tűt ajánlanak kezdőknek


sok szerencsét a kötéshez


ha esetleg tanácsot szeretnél kérni kérdező vagy valaki más kezdő kötő esetleg horgoló itt az email címem reka000@gmail.com


(de nem ajánlom a vissaélést az emailcímemmel) mert manapság ojanokról is hallani


XD

2016. márc. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!