Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosogatógéppel kapcsolatban...

Mosogatógéppel kapcsolatban kérek segítséget!?

Figyelt kérdés

Ausztriában vagyok, ahol a főnököm lakását is takarítanom kell, és megmutatta a mosogatógép használatát.. Elmagyarázta, hogy hova kell betenni a kapszulát és hová kell beleönteni a pohártisztítót(?) vagy a csillogásért felelő szert, nem tudom. Keveset értek németül.

Na és ezzel kapcsolatban lenne a kérdésem, hogy mi az a lötty? Minek az? Mert bekapcsoltba előttem a gépet, és ő akkor nem öntött bele. Most vagy azért mert éppen nem volt a lakásban, vagy csak néha kell? De mikor?

Legalább 3× is elmondta, de még mindig nem értem :(

Otthon csak ritkán használtam a gépet, mert édesanyám is ritkán kapcsolta be, de amikor használtuk, akkor csak kapszulát raktunk bele.

Tudtok nekem ebben segíteni?

Köszönöm.


2012. nov. 21. 21:22
 1/7 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy egy teljesen alapvető dologról kérdezek, bocsánat.
2012. nov. 21. 21:28
 2/7 Mara Acoma ***** válasza:

Glanz clear,Glasreiniger,glass cleaner (valamelyik csak stimmel) nevű folyadékot keress, elvileg azaz:) De hogy mi értelme, azt nem tudom, sosem használtam...

Nem tudom van e a gépben helye az öblítő folyadéknak, vagy hogy van e a pohármosó cuccnak. De nyugodtan teheted a mosogatótabletta mellé szerintem, mert kézi mosogatáshoz is úgy írja. Öblítés után nem szabad törölgetni semmit, cseppmentesen szárad.

2012. nov. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

akkor minden mosáshoz rakjak bele?

Amúgy köszi :))

2012. nov. 21. 21:46
 4/7 anonim válasza:
Mi nem minden mosogatáshoz teszünk, csak ha látjuk, hogy kifogyott. ezt vagy szemmel látjuk, vagy megpróbáljuk megtölteni, és ha látjuk, hogy jön ki, akkor nyilván nem öntjük tovább. Mostanában meg már nem is használunk ilyen öblítő folyadékot, mert olyan a tabletta, amihez nem kell. Milyen tablettát használ?
2012. nov. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Bence_ ***** válasza:

Miénknek a gép ajtajában van egy tartály. Ha kiürült akkor jelzi. Megtöltöd és jó sokáig elég.

Gépbe 3 dolog kell. Só: ezt általában alul van, bent a mosó térben van egy tartály.

Mosó szer: tabletta vagy por

és az öblítő:folyadék, ajtóba

2012. nov. 22. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ahha! És mikor tudom meg, hogy kifogyott-e??
2012. nov. 22. 08:11
 7/7 anonim válasza:
Nem minden mosogatás után kell az öblítőfolyadék. Kinyitod (elcsavarod) a tartály tetejét és színültig töltöd. Azután mondjuk minden héten 1x újratöltöd. Én amúgy ecetet teszek az öblítőfolyadék helyére, ugyanazt érem el vele és még a gépet is védi a vízkőlerakódástól.
2012. nov. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!