Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Szőnyegtisztításal kapcsolatba...

Szőnyegtisztításal kapcsolatban ötlet?

Figyelt kérdés
Hogyan tudnék nagyon koszos padlószőnyeget tisztává varázsolni? Gépem nincs,és viszonylag nagy területről lenne szó.
2012. okt. 15. 15:42
 1/5 anonim ***** válasza:
60%
Én mindenképp bérelnék egy gépet, mert kézzel lehetetlen lesz tisztává varázsolni mert kell valami ami fel is szívja a koszt. Amit tudni kell célszerű egyszer bő vízzel tisztítószerrel meg kefével jól átmenni rajta hogy fellazítsd a dzsuvát, utána pedig géppel 2 szer átmenni a szőnyegen, majd hagyni száradni kb 2-3 napig majd megismételni a gépes verziót. Én erről egyszer egy szakképzett takarítót kérdeztem meg és ő javasolta ezt a módszert. Igaz a szőnyegem nem lett teljesen tiszta mert ugye már öreg is volt meg a szálak is már koptak de látszólag sokat javult.
2012. okt. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tényleg az a legjobb ha tudsz bérelni, vagy valakitől kölcsönkérni egy gépet.

Ha nem akkor akkor javaslom a vanish szőnyeg tisztítót. Vízben feldod, és kefével átsikálod az egész szőnyeget. hagyod megszáradni majd jó alaposan többször kiporszívózod.

Én így szoktam, igaz nyáron, mikor jobban tud száradni.

2012. okt. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ha eltudod vinni szönyegtisztitoba. kb 600 ft négyzetmétere a tisztitásnak (legalábbis Kaposváron)
2012. okt. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

egy hete műveltem hasonlót leírom én hogy csináltam (nekünk sincs gépünk mégis szép lett):


először átmentem rajta porszívóval ötször! és minden porszívózás után kiürítettem a tartót és alaposan kiráztam a hepafiltert. az utolsóhoz egy előzőleg kimosott hepafiltert tettem be. így szépen kiszipkázott belőle mindent, mert jó erős porszívónk van.

második lépés a száraz kefélés. szárazon egy nagyobb kefével (én tapétázó kefét használtam erre a célra és a sikáláshoz is) átkeféled alaposan majd újabb porszívózás.

most jön a lényeg, ne vanish-t vegyél hanem well done féle folyékony szőnyegtisztítót. ebből én az adagolás szerint használtam a jó forró vizembe. majd végig sikáltam az egészet a fenti kefével.

utolsó lépés újabb porszívózás, háromszor! szerencsére nedves felületen is használható porszívónk van, így nem volt gond.

ezek után vártam a száradásra. másnapra kiszáradt (alaposan kiszellőztettem napközben, hogy kimenjen a pára és gyorsabban tudjon száradni) és újabb háromszor átporszívóztam.


ennek eredménye, hogy már majdnem ugyanolyan, mint újkorában volt. persze itt ott kifakult és még egyszer át kell sikálnom, mert sok éve nem volt átmosva és kijárós 6 fős macska állományunk van és persze néha bejönnek a kutyák is nameg apum néha nem veszi le a kinti cipőjét és anyum itthon kintre és bentre is ugyanabban a papucsban járkál...szóval nagyon mocskos, koszos volt már. a szaga is undorító volt. de most már megszaglásztam és friss illata van és tapintásra is tiszta. ettől függetlenül még egy ilyen kört elkövetek hamarosan :D


persze erre a sorozatra nem kell túl gyakran sort keríteni. elég évente 1-2X átsikálni alaposan ha egyszer kipucolja az ember. és ha van akármilyen állat vagy kisgyerek akkor naponta porszívó...a padlószőnyeget a legnehezebb tisztán tartani egyébként :S


ez a művelet egy 25 négyzetméteres full faltól falig padlószőnyeges nappaliban ment végbe.

de ugyanezt megismételtem egy bolyhos szőnyegen is a nappali feletti szobában...na az is megért egy misét mire végeztem. de szép pelyhesen bolyhos lett szóval megérte :)

2012. nov. 2. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

jah igen kihagytam:

több, mint 10 éves padlószőnyegről és több, mint 20 éves bolyhos szőnyegről van szó az irományomban :)

2012. nov. 2. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!