Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Bepenészedett a sütőben a...

Bepenészedett a sütőben a kaja,3 napig ott hagyta egy kedves családtag míg elutaztunk, kivettem, de még 4 nap után is borzasztó szag van. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
kimostam, súrolóval kitisztítottam. még mindig érezni. légforgatóra átraktam max hőfokkal, h. kiégessem 10 percig, többször is, de undorító most is, csak máshogy. ja és am sült tök volt.
2012. nov. 28. 23:34
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

Ecetes vízzel súrold ki még egyszer, és utána ha süttök legközelebb már remélhetőleg elveszi az új kaja a régi szagot.

20/F

2012. nov. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%
Én üresen járatnám maximumon egy órát vagy másfelet. (A tíz perc semmi). És nem légkeverésesen.
2012. nov. 28. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%
Egy ismerősöm egy pohár kávét (feketén, hidegen) szokott berakni a hűtőbe szagtalanításképpen. MOndjuk nem tudom használ-e, csak beugrott.
2012. nov. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
Egy tepsibe/tálkába erősen citromos víz, csak figyelj, hogy mikor elpárolgott, rögtön vedd ki a tálat. Én így szagtalanítom a mikrót, biztos sima sütőben is működik.
2012. nov. 29. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat, remélem egyik beválik
2012. nov. 29. 02:21
 6/9 anonim ***** válasza:
Megesik az ilyesmi. Múltkor olvastam itt egy topicban szagtalanítási módszert, igaz, az mikróra vonatkozott, de hátha beválik a sütőnél is, szódabikarbónát kell feloldani vízben (az arányokat pontosan nem tudom), és azt forralni, hogy a gőze átjárja a sütőt.
2012. nov. 29. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
szódabikarbóna jó ötlet, akár magában tálban is tehtsz ki egy fél napra a sütőbe.
2012. nov. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ecetes víz egy tepsibe, amíg elforr, talán a szagot is kiűzi. próbáld szellőztetni is. sajnos néha én is feledékeny vagyok, és ezek a módszerek eddig beváltak :D
2012. nov. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
1-1 db friss citrom es burgonya, amit negyfele vagsz es berakod a sutodbe, ennek szagtalanito hatasa van. NEm kell bekapcsolni a sutot, csak berakod, es igy hagyod, 1-2 napig erdemes igy csinalni, nekem a telki hutomnel ez valt be pl. ahol szinten a penesz volt.
2012. nov. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!