Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A mosógép olyan büdös. Mivel...

A mosógép olyan büdös. Mivel tudnám szagtalanítani és miért van ez a szag?

Figyelt kérdés
Felültöltős, nem szoktam lecsukni a tetejét. Nagyon rossz szaga van és ráadásul ezáltal a ruhák illata sem az igazi.
2012. okt. 26. 17:03
 1/10 anonim válasza:
88%
Indítsd el egy üveg 20%-os ecettel, szerintem az jó lenne rá.
2012. okt. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

ezt már sokszor sokan megkérdezték,és éngem is érdekelne,

de itt még használható választ erre nem olvastam

2012. okt. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyszer volt állott pocsolya szagú a mosógép. A szerelő azt mondta, hogy hígítsam az öblítő koncentrátumot, mert hiába rakok bele kevesebbet, sűrűbb ezért megtapad itt-ott és beposhad. Egyszer-kétszer elindítottam ruhák nélkül ecettel. Ez elvitte a szagot. Azóta hígítok. Max a felhígítottból öntök bele többet, hogy illatosak legyenek a ruhák.
2012. okt. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A mosógép aljában szok visszamaradni némi víz és különböző hulladék. melyet egy elzárófedél kinyitásával eltávolíthatunk. A többi megjegyzés is stimt.
2012. okt. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
29%

Igen, az előző választ csak megerősíteni tudom!


Ezen kívül én ezt csinálom (épp ma "TMK-ztam" azaz Terveszerű Megelőző Karbantartásoztam :-) ):

Az adagolót a mi gépünkön ki lehet húzni, ezt hígított sósavval vízkőmentesítettem, fogkefével, kézzel lesúroltam, a belső, ki nem szerelhető felületére szintén ezt fújattam pumpás adagolóból + fogkefés súrolás, vizes öblítés.

Továbbiak:

jóval kevesebb mosógélt használok, mint korábban. De ún. mosógolyót igen, ami a forgódobban lévő kimosandó ruhát állandóan ütögeti, macerálja.

Öblítőszert egyáltalán nem! (Miután úgy elgombásította az adagoló mögötti ki nem szerelhető belső falat, hogy az borzalom volt.) Helyette nagyon kevés 20 %-os háztartási ecetet

És még:

Időnként üresen, maximális hőmérsékleten csinálok mosást.Kevés mosószódával...

Így a szagot, gombát sikerült kiűznöm, remélem, egyszer s mindenkorra.

2012. okt. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy liter 20%-os ecettel indíts el egy mosást magas hőfokon. A fűtőszálat is vízkőtleníti. Utána pedig mindig hagyd nyitva a mosógép tetejét.
2012. okt. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi! Nagy okos fejemmel azt olvastam, hogy nem szoktad nyitva hagyni a tetejét.
2012. okt. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Semmi gond, Kedves Utolsó!

Kipróbálom, mert már szörnyű szag uralkodik a fürdőszobában.

2012. okt. 26. 20:16
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

trisós mosás 30-40dkg 95fokon, aztán 30 fokon 3-4dl hypóval.

a sok szerves mosószer, öblítő maradvány lerakódik és bontják a gombák. a trisó fellazítja a koszt, a hypo kiöli a gombákat; ecet nem sokra jó ilyenkor, nem pusztítja ki a gombákat. ha nagyon természetes mosószereket használsz azok mégjobban bomlanak. érdemes félévente megcsinálni ezt a tisztítást, de ha durva, akkor szedesd szét a szűrő alatti részt, abban pang a víz, és ki lehet vakerászni. időnként ha nem mosol, löttyincsél a gépbe egy kis klór(hypo, domesztosz) tartalmú szert, az gátolja a pangó víz-üledék bomlásást.

2012. okt. 27. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
83%
öblítő helyett praktikusabb ha ecetet használsz. nem lesz a ruhádon illatot árasztó vegyszer, de semlegesíti a mosószermaradványokat; valamint ne használj sok mosószert, egynapot használt ruháknál jóval kevesebb is megteszi. jobb a foltot előkezelni (mi epeszappannal szoktuk), mint a több mosószer.ha csökkented a mennyiségeket, kevesebb lesz a lerakódás is.nálunk a baba és gyerek ruhák sem foltosak, pedig kevés mosószert használunk.
2012. okt. 27. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!