Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Tudtok ajánlani jo mosóport...

Tudtok ajánlani jo mosóport és öblitöt amitöl tartósan jo illatu lesz a ruha? (ne aldis lidl mert attól büdösek a ruhák azért tettem fel a kérdést

Figyelt kérdés
Illetve mitől nyerik vissza puhaságukat a törölközök?
2012. dec. 4. 11:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
ha büdös a ruha, akkor a mosógépeddel lesz inkább a baj; ki kellene tisztítani, mert gombás a lerakódástól
2012. dec. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én vennék egy mosógéptisztító adalékot. Azzal kell végigfuttatni egy hosszú és magas hőfokú programot. Én a family centerben kapható legolcsóbb mosógélt és öblítőt használom, és nem lesznek büdösek a ruhák, szóval szerintem nem ezekkel lesz gondod. A törölközőket mindig a megfelelő programon mosom, még ha hosszabb is, mint a sima program, amivel a ruhákat. Nekem frissek és puhák lesznek száradás után a törölközők.
2012. dec. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A törölközőket csak ecettel öblítsd. Hidd el, sokkal puhább és nedvszívóbb lesz, még a színük is élénkebb lesz. Az öblítő bevonatot képez a szálakon, attól keményedik meg a frottír. Az illata pedig olyan lesz, minha a szabadban szárítottad volna.
2012. dec. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Milyen típusú büdöset érzel a ruhákon? Ilyenkor lehet amiatt is, hogy lassan száradnak, és a víz addig megbüdösödik bennük.

A törölközők azért szoktak megkeményedni, mert vízkövesek lesznek, amit nem mosol ki belőlük teljesen. Itt a megoldás a vízkőtelenítés, áztasd be őket valamilyen vízkőoldó szerbe egy éjszakára, néha dörzsöld át, aztán alaposan öblítsd ki és mosd ki őket. A továbbiakban meg célszerű hosszú programon mosni és ecettel öblíteni (mert az vízkőoldó), illetve viszonylag gyakran cserélni őket. Így el se vesztik a puhaságukat.

2012. dec. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Pont a múlt héten puhítottam meg a törölközőket. Lenor color mosógélt használtam, amibe benne van az öblítő is. Na de én tettem bele ettől függetlenül öblítőt is, ugyanúgy, mintha sima mosógélt használnék, nem ilyen 2 in 1-et. Viszonylag sikerült megpuhítani a keményebb törölközőket is. Öblítőnek vaníliás Softlan-t használtam, vízlágyítónak Lidl W5. Így még a régi törölközők is viszonylag puhák és illatosak lettek.
2012. dec. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
a "vízkő" szemcsék visszamaradnak a törölköző szálai között, ettől marad kemény. így a vízlágyítás, és az ecetes öblítés (mosószermaradékot is semlegesíti)jól megszüntetik. -persze az öblítésnél már nincs benne a vizlágyító
2012. dec. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Narancssárga Lenor Duo :)
2012. dec. 8. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!