Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ha ecettel szeretném ezután...

Ha ecettel szeretném ezután takarítani a lakást, akkor nem káros ha belélegzem? Vegyek fel maszkot és gumikesztyűt, vagy ártalmatlan az ecetgőz?

Figyelt kérdés
2012. dec. 15. 14:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ártalmas, majnem annyira, mint a vegyszerek. Ne lélegezd be, és húzz kesztyűt, igen.
2012. dec. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
10%-os ecettel takaríts, hígítsd és szellőztess közben. Én nem szoktam gumikesztyűzni, de ha érzékeny a bőröd akkor ajánlott.
2012. dec. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
64%

Mi az ecetet kajába szoktuk tenni, és megesszük. Nem maszkban és nem kesztyűben, csak úgy simán a szánkkal...


Attól, mert takarításra használod még nem válik ártalmassá. Az átlag maszk egyébként is csak por kiszűrésére alkalmas, így pl. vegyszerek gőzeit nem szűri.

2012. dec. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%

"Mi az ecetet kajába szoktuk tenni, és megesszük. Nem maszkban és nem kesztyűben, csak úgy simán a szánkkal.."


:-)

Igaz! De egy-két evőkanálnyiról van szó, ráadásul alaposan felhigítva, folyadékban elkeverve. (így nem párolog, és nem lélegzed be)

2012. dec. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Zsolt75 ***** válasza:

Azért Domestossal ne csinálj ubisalit, az nem működik így mint az ecet :-)


Szerintem is használd nyugodtan, nem ártalmas. Közel annyira se mint a veszélyes hulladéknak is nyilvánítható háztartási tisztítószerek.

2012. dec. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Na aki azt mondja, h nem ártalmas még nem szipuzta be töményen! Én pont amiatt szoktam le róla, h elviselhetetlenül szar vele takarítani, bár olcsó és az eredmény 100%-ban magáért beszél...


Nálam nincs ablak a fürdőben úh kb tömény fuldoklás ecettel takarítani. Ha van ablak akkor nem olyan gáz, én azért a gumikesztyűt ajánlom.

2012. dec. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 TappancsMancs ***** válasza:
A mosdót csináltam nemrég tiszta ecetes dörzsivel és eléggé erős szaga van! Kellemetlen! Totál leviszi amúgy és ha használod alaposan szellőztess és csak egy valamit súrolj át vele. Ha vödörben áztatsz vízkőoldásra dolgokat akkor takard le egy nylonnal amíg ázik. Akkor hígítod ugyan de idő is több kell neki, ezért én letakarom rendesen, hogy ne kelljen szagolgatni az ecetet. A kristályos citromsav is jó erre és annak nincs szaga. Még nem próbáltam de azt is használják majd annyit mint az ecetet. Azt meg úgy kell hogy dörzsire a citromsavat kis vízzel és lesikálni amit arasz. Esetleg próbáld meg azt.
2013. febr. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!