Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért bűzlik a fürdőszobai...

Miért bűzlik a fürdőszobai padló összefolyó, ami hónapokig panaszmentes volt?

Figyelt kérdés
Amibe 2 becsatlakozás fut a záróvíz szintje felett: 1: mosdó, 2:mosogató a konyhából + kád közös csövön. Használaton kívüli ház volt beköltözés után pár hónappal kezdődött, azóta elpusztíthatatlan. Hihetetlen, hogy mindennap kefével meg domestossal bele kell ugrani - nem? Vagy hibás az összefolyó konstrukciója(záróvíz alatt kéne becsatlakozni)? Szürke trutyi van a falán.
2009. aug. 23. 11:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nálunk is pont ugyan ilyen megoldás volt 20 évig a felújításig, de nálunk nem volt bűz.

Nincs egy dugó, vagy a helyén egy lyuk a bűzzáron az összefolyóból kivezető cső végén? Lehet, hogy a dugó rohadt ki.

2009. aug. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
A szürke trutyi az feketepenész, amit elég nehéz kiirtani. (És elég veszélyes, allergiakeltő) Penészölővel próbálkozz.
2009. aug. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Már csak azt nem értem, hogy miért a bűzzáró FELETT folyik össze a cső. Pont az a lényege a víznek, hogy ne engedjen szagokat.

A mosogatóból jövő cső bizony képes ilyenre, pont ezért van benne mindkét oldalon bűzzárás, de nálatok csak az egyik oldalán...

2009. aug. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is így van. A csatornaszag értelem szerűen a központi (utcai) csatorna felől jöhet fel. A kád, vagy mosogató felőli csőből nem igazán. Eleve nem dobálsz bele, bűzös rothadó dolgokat. De ha bele is kerül valami, a csövek lejtése miatt kifolyik onnan.
2009. aug. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem is ugyanez volt a problémám. Semmi szaga nem volt, aztán egyszercsak elkezdett bűzölögni. Beleöntöttem éjszakára egy fél flakon Mr.Muscle lefolyótisztítót. Utána forró vízzel átöblítettem. Szép tiszta lett. Beletettem egy domestos wc rudat, ezt időnként cserélgetem, és hetente 1 liter forró vizet ráküldök, azóta nem büdös.

Azért van a szag, mert ha nem használod sokáig, elpárolog belőle a víz, és átengedi a büdöset.

2009. aug. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Tegnap eldurrant az agyam és az össefolyó kupakját jól lefedtem, körbe letömítettem szilóval - rohadjon meg magába az összefolyó. Újra panaszmentes - végérvényesen! Nincs alattam lakó úgyhogy, ha a mosógép kiöntene - hát felmosok! Amúgy a bűzzárás jó az emésztő felől, szerintem a mosogató miatt tud ilyen rohadt büdös lenni azzal együtt, hogy a vízszint felett van a bekötés. Szerintem gumicsirke - szerintem. Kösz mindenkinek!
2009. aug. 24. 21:02
 7/11 anonim válasza:
Egyszerűen vizet kell bele önteni,mert kipárolgott.
2009. aug. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Ha használatban van, nem valószínű, hogy kipárologna, 2 oka lehet, rossz konstrukció miatt a bűzzáró vízréteg "rossz helyen van" (pl. el tud folyni, vagy rés van), vagy gumis bűzzárás van és elöregedett a gumi... tehát nem zár.
2011. márc. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

1 vagy kipárolgott,


2 a mosogató is nagyon bűdös tud lenni

2012. febr. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

én meg ÚGY JÁRTAM,hogy egy összefolyót most tömítettünk be véglegesen (nem folyt rajta át a víz, csak zsákutca volt, de mindig kipárolgott, és áteresztette a bűzt).

Erre, ha a kádat leeresztem, a wc-n keresztül vesz óriási bugyogással levegőt a rendszer.


Másik gond, hogy úgy tűnik, az udvari összefolyónál eldugult.

Nem hiszem, hogy a hidegtől, eddig nem volt gond.

Semmi darabos sem megy le, csak a wc.

Ez is a vákumos lefolyás eredménye lenne ???

2012. febr. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!