Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mivel takarítsam ki a szőnyege...

Mivel takarítsam ki a szőnyegem? Elég koszos:S Mi a leghatásosabb módszer? Ha bent súrolom ki akk nem fog bebüdösödni? Egyedül vagyok és nem tudom kivinni:S!

Figyelt kérdés
2009. aug. 24. 13:37
 1/6 anonim ***** válasza:
szórj rá szódabikarbónát -bőven- hagyd rajta 30 percig és porszívózd fel... úgy elveszi a szagot mintha új lenne... esetleg csepegtethecc rá illóolajat is -mármint a szódab.-ra
2009. aug. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

És attól tisztulni is fog?(szodabikarbona)

Ez engem is érdekel. És az illóolajat fel lehet porszívózni?

2009. aug. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát ezt a választ én sem értem...talán ha bebüdösödik akkorra gondolt...
2009. aug. 27. 14:33
 4/6 anonim ***** válasza:
Wanish szőnyegtisztító por nekem bevált.Nagyon jó illat lesz tőle.
2009. aug. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mi kertes házban lakunk.Szőnyegtisztítás a következő képpen történik, álltalában sűrűn szoktuk, minden évben, de van hogy évente többször is a konyhai szőnyeget pl.És ezzel a módszerrel mostunk már felszedett padlószőnyeget is :)

Szóval: teraszra kiterít, mosószeres,vagy mosogatószeres vízzel belocsol, mosószerrel belocsol, körömkefével, vagy nagy műanyag szőrű kefével kell kisúrolni, nem mondom, hogy nem megerőltető, sőt..

Aztán ha kicsurgott annyi víz, hogy fel tudjuk emelni, akkor kerítésre felterítjük, és slaggal kimossuk mégegyszer.majd a napon megszáred.

Télen pedig így lehet kitisztítani:kiterítjük megint csak a teraszra, majd havat dobálunk rá lapáttal (tiszta havat) és sörűvel át kell súrolni, majd lesöpörni róla.Meg leveregeted , de nem kell beletaposni, akkor nem marad rajta söprés után a hó.Rövid szőrű szőnyegből szebben kiszedi a szöszt, mint a porszívó, és friss illata lesz :)

Nekünk ez bevált, mindíg így csináljuk, és a legkoszosabb szőnyeg is ragyogó tiszta lesz

22l

2009. aug. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ja igen, azt elfelejtettem írni, hogy Meleg vízzel szoktuk mosni, amilyen meleget csak tudsz, és belocsolás után kicsit áztatni kell, utánna súrolni.

Benti módszer meg a Vanish habos, szőnyegtisztító gépes módszer, mást nem tudok

2009. aug. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!