Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Sötét színű csempéről mivel...

Sötét színű csempéről mivel szeditek le a vízkövet meg a szappan foltot, hogy az csillogó legyen? Ecetet használok, nagyjából jó, de több réteget kell felvinni, közben sika-mika.

Figyelt kérdés
Hátha van jobb, gyorsabb módszer.

2012. dec. 28. 15:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Háztartási sósav.
2012. dec. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nehogy sósavat használj, mert az tönkreteszi a csempe mázát.

Az ecet a legjobb. De hagyd rajta legalább 10 percet, és csak utána sikáld.

2012. dec. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Sokszor sósavaztam már a fürdőt, fekete, minden meglátszik rajta, kéri a gyakori, alapos takarítást, semmi baja a sósavtól, fényes és homogén.


Persze, mint írtam, háztartási sósav, kb. 10%-os, híg vacak, a bőrt, körmöt is csak kb. 5 perc alatt kezdi puhítani, így simán bele is lehet nyúlni...

2012. dec. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a válaszokat!
2012. dec. 29. 08:17
 5/7 TappancsMancs ***** válasza:
Pár napja csináltam a mosdókagylót. Ecetes vízkőoldással. Sok nem volt rajta mert át van rendszeresen törölgetve de egy idő után itt ott felgyűlt azért valami. A csempénél az a nehézkesebb része, ugyanez volt a mosdókagylónál is, hogy a ferde vagy függőleges helyekről lefolyik az ecet. Szinte hiába kened be összefut rajta mert ugye nem issza be és le is folyik. Épp ezért úgy csináltam, hogy tiszta 20%os ecettel és dörzsivel. Még így is sikálni kellett de megérte. Zsír új lett. Most derült ki mivel átdörzsiztem az egészet ha már csinálom, hogy a látszólag tiszta helyeken is volt vízkő. De csak annyi ami szemre nem látszott, csak most a simaságán érezni meg jobban csillog. A szaga erős ha tiszta ecetet használsz. Szerintem jobb gumikesztyűben mert a kézen marad a szag egy ideig. Amúgy tényleg zsír új lett. :)
2013. febr. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 TappancsMancs ***** válasza:
Ja és a végén hogy ne maradjon ecet szagú egy mosogatószeres végigspriccelés, átdörzsölés, öblítés.
2013. febr. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
igen, köszi a választ, én is így csinálom egyébként, csak a csempénél többször kell végigfújni és dörzsölni, azt nem szeretem, meg rossz belélegezni. De marad ez, még ez a legolcsóbb is.
2013. febr. 22. 09:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!