Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért nem ajánlják, hogy a...

Miért nem ajánlják, hogy a lepattant zománcú edényt tovább használjuk? Konkrétumokat szeretnék!

Figyelt kérdés
Milyen veszélyei vannak? Milyen anyagok kerülhetnek át az ételbe? hideg ételek tárolására sem szabad használni? Én vagy 2 évig használtam így, mi bajom lehet tőle? (egészségesnek érzem magam)

#edény #lepattant zománc
2012. dec. 30. 23:12
 1/7 anonim válasza:
Nálunk odahaza sosem volt "divat" kidobni lepattant festék miatt a főző edényeket. Én sem teszem. Ha lepattant, kicsit megkocogtatom az ütődés szélét, ami le akar még pattani, az hagy pattanjon, kiforralom egyszer és főzök benne tovább. Igaz tárolásra nem használom. De pl tészta főzésre, héjában főtt krumlinak tökéletes.
2012. dec. 31. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Zsolt75 ***** válasza:
51%

Nem ajánlatos használni, mert a zománc apró darabokba lepattoghat továbbra is és ez bekerülhet a szervezetbe és egyébként is mérgező.


Persze ez nem azt jelenti, hogy ha nem dobod ki akkor beteg lesz az egész család.


Mérgező a cigi is, a levegő is, a bolti felvágottak és a műkaják is stb stb. Sokan eszik is de mégsem betegednek meg azonnal... majd úgy 20-30 év múlva jön ez ki és akkor lehet elgondolkozni, hogy mitől lettek betegek.

Persze ez nem azt jelenti, hogy a zománcedénytől... Az csak egy aprócska része annak, hogy mennyi mérget szívunk magunkba.

2012. dec. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mérgező a kiégetett zománc? Szűzanyám, akkor lehet, hogy én már halott vagyok?
2012. dec. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!
2012. dec. 31. 15:21
 5/7 anonim ***** válasza:

Régebben tanultam a zománc alkotóit, és abban benne volt az ólom.

Én ezért nem használnék tovább ilyen edényt.

2012. dec. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem vannak 50 éves zománcedényeim is. Nincs tőlük semmi bajom. Csak savanyú. ecetes dolgokat nem jó benne főzni, vagy tartani.
2012. dec. 31. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. jan. 1. 23:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!