Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hypo és vízkőoldó együtt...

Hypo és vízkőoldó együtt mennyire veszélyes?

Figyelt kérdés

Sikerült a kettőt együtt alkalmaznom, reménykedve hogy a folyás megszűnik a WC-tartályból (mivel a szerelők után továbbra is fennállt a probléma). Viszont csak a használat utána olvastam utána, hogy e kettő alkalmazása a felszabaduló gázok miatt nem éppen ajánlatos. Mennyi idő alatt tűnik el az esetleges veszélyes gáz? Nem használtam túl sokat a hypoból, csak néhány cl-t. Van a mosdóban elszívó plusz jó nagy kereszthuzatot csináltam azóta.

Vajon mennyi idő, amíg biztosan nem lesz semmi probléma és megszüntethetem a kereszthuzatot? A folyadékokat már kimostam a tartályból. Előre is köszi a választ!



2013. jan. 16. 00:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Termeltél egy kis klórgázt, de ennyitől nem lesz gond és már rég kiszellőzött.
2013. jan. 16. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

Csukd be az ablakokat, jelen pillanatban már a megfázás nagyobb gondot tud okozni, mint a klórgáz, ami már régen kiszellőzött. Legközelebb kicsit több óvatosságot, ha lehet! :)

Amúgy NaOCl + 2HCl = Cl2 + NaCl + H2O ha érdekel. :D

2013. jan. 16. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Magamat sem értem, anno mindent belémvertek kémiaórán. Ha ezt meglátta volna a kémiatanárnőm, akkora nyaklevest kaptam volna tőle hogy hűha :D

Az biztos, hogy többet ilyet nem csinálok :) Még egyszer köszönöm!

2013. jan. 16. 01:08
 4/4 anonim ***** válasza:
Megszünt a folyás? Ha nem, akkor egy bizonyos tömítő cserére lesz szükség !
2013. jan. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!