Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Melyik a jobb mosogatógépbe,...

Melyik a jobb mosogatógépbe, a por+öblítő+só, vagy a gél, vagy a tabletta (ez utóbbival nincsenek jó tapasztalataim)? Mosogatógépbe az adagolónál mire jó a rácsos/lukacsos rész, mit kell bele tenni?

Figyelt kérdés
mosogatógép,adagoló

2013. jan. 22. 20:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Rácsosba megy a tabletta, hogy legyen esélye feloldódni, mert ez különösen rövid, hidegebb programoknál nem mindig teljesül.


Én csak a por/gél + só + öblítő kombinációt tartom megfelelőnek, ugyanis:

-Mosószer mennyisége függ a töltettől és annak szennyezettségétől, ezt csak porral vagy géllel tudod variálni.

-Só mennyisége függ a víz mennyiségétől, és a vízkeménységtől, ezt a mosogatógépeden kell beállítanod.

-Öblítő mennyisége függ a víz keménységétől, és mennyiségétől, ezt szintén a mosogatógépeden kell beállítanod.


Tablettával semmit nem tudsz beállítani.

2013. jan. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!Tényleg hasznos volt a segítség!
2013. jan. 23. 13:23
 3/5 anonim válasza:
Teljesen mindegy, hogy melyikbe teszed a tablettát, ugyanis a doboz teteje kinyílik, mikor a gép a mosogatószert adagolja és a tabletta mindenképp ki fog esni. Az viszont hasznos, ha a folyékony mosogatószert vagy a port nem a rácsos részbe öntöd. Sok múlik a programon is, gyors programot max közepesen szennyezett edényeknél (pl.pörköltszaft) használd, és csak akkor ha étkezés után rögtön mosogatsz. Ha van az edényeken egy kis odaégett vagy rászáradt cucc (pl. ha összevárod az edényeket, és csak másnap mosogatsz) akkor az erősebb program kell. Én pl. L*DL -s tablettával és öblítővel elég jó eredményt érek el.
2013. jan. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Dudok Andrásné ***** válasza:
Én is sokat bajolok a tablettákkal, de túl is töltöm a gépet,mint rájöttem.Egy újabb trükköm, hogy a tablettára öntök egy pici ecetet és akkor nem marad benne tabletta darab és az edények is szépek.
2013. jan. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Egyet értek az 1. válaszadóval. Én a gyártót hívtam fel ez ügyben, és ők is a por mosogatószert ajánlották, főleg ha rövid programon is mosogatunk. A tablettának az optimális olvadási ideje, csak a hosszú programoknál van, különben darabok maradnak. Így a gép akkor nyitja az öblitő tartájt is, amikor szüksége van rá. Nem akkor olvad fel a gyögy a közepében, mikor éppen eléri az olvadást.
2013. okt. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!