Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Van 300 ezer ft-om és érdemes...

Jackson666 kérdése:

Van 300 ezer ft-om és érdemes lenne állat tartásba fektetni?

Figyelt kérdés
Szóval vennék kb 50 db elönevelt huscsirkét meg 20 elönevelt tojócsirkét meg vennék 3-4 db disznót mondjuk ez kb ki jönne 60-70 ezerből meg vennék nekik kukoricát kb 3 mázsát meg 3 mázsa buzát meg tápot és kb a csirkék már 2-3 hónap mulva megnőlnének meg a disznók kb 6 hónap alatt akkor megérné befektetni? ha eltudnám adni a disznót ami kb 120 kg olyan 65 ezeért darabját a csirkének ami 2-3 kiló darabját adnám 2500ft ért tojást meg 35 ft darab áron.Megérné?
2013. febr. 2. 16:45
1 2
 1/14 anonim válasza:
Nem tudom megérné-e de én például nem állatatartásba ruháznék be hanem inkább lekötném jó kamatra.
2013. febr. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
de hát nemsokat kamatozna legjobb estben 1 év alatt max 20 ezret
2013. febr. 2. 16:57
 3/14 minecodus válasza:
100%
Ez attól függ szeretnéd e csinálni.Ha szereted csináld, és sikerek lesznek belőle.Ha utálod az ilyen munkát akkor ne csináld,mert csak hátráltatna.Kamatozni semmiképp ne tedd be mert ez nem olyan sok pénz,kapnál évi 19.000ft ot,tehát ettől 100xjobb az ötleted.
2013. febr. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Zsolt75 ***** válasza:

A sertés nevelés konkrétan így nem éri meg. Én nem vagyok jártas a dologba de apósom épp egy éve számolgatott utána a dolgoknak, mert régebben nevelt Ő is, de gyakorlatilag annak éri meg csak akinek van saját elesége, mert ha megveszed akkor deficites a dolog. Ha az eleséged megvan, akkor már csak a tápokat kell venned , rengeteget dolgoznod vele és talán akkor jobban jössz ki.


Sajnálatos dolog ez hiszen sokkal jobb minőségű hús lenne a háztáji, de jelenleg tűzzel vassal küzd ez ellen a multivilág és a hazai politika.

2013. febr. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
énis igy gondolom az állatartás jövedelmezöbb:-D de még várok vélemeényeket ki mit gondol és akinek tapasztalata van az állatartásba meg -e éri?
2013. febr. 2. 17:02
 6/14 anonim ***** válasza:

Igazából ez akkor jövedelmező ha van a háttérben saját

takarmány előállitási lehetőség .Enélkül nagyon kockázatos lenne,mert nagyon bizonytalanok a takarmány árak, nem lefelé,hanem felfelé mennek .Egy be nem kalkulált áremelkedés már vinné a hasznot is .Mi van ha nem tudod eladni,az állatokat,vagy csak olcsóbban ? Ha tovább kell etetni ? Vagy ha megadott időre nem éri el kivánt súlyt,és tovább kell etetni .Ehhez még jönnek

ez energia árak is ,mert azok is vannak.legutoljára hagytam az elvégzett munkáért járó bért.Még ha magamnak dolgozom akkor is .Mert senki nem azért dolgozik ,hogy más járjon jól .Ha jól láttam még fuvar költségek is vannak .Így ha mindent összeszámolunk,és ha van plusz,

na az nyereség !

2013. febr. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
8-10000 1 mázsa kukorica. A disznót élőbe 375 Ft-ért veszik át kg-ját. Számolj. Rájössz, hogy ez nem éri meg.
2013. febr. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
a kukoricát én annál olcsóbban tudnám megszerezni de nem élő sulyba adnám szóval levágva adnám 600 ft kg / áron
2013. febr. 2. 17:35
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem,nem lenne érdemes sajnos!!!!
2013. febr. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A levágásnál is van veszteség,meg a ráfordított munka,energia .Házi disznót odaadni 600 ért ?

Én ezt nagyon kevés átlagárnak tartom a húsbolti árakhoz viszonyítva .A legolcsóbb bőrös oldalashoz 850 jutottam hozzá .Pedig megnéztem vagy 20 különböző tulajdonú hús boltban .

2013. febr. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!