Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan kell kézzel mosni?

Hogyan kell kézzel mosni?

Figyelt kérdés

Szeretnék 1-2 ruhadarabomat kimosni de még sosem mostam sehogy...

Légyszives vezessétek le hogyan zajlik a kézzel való mosás.

Köszönöm!



2013. febr. 2. 23:26
 1/2 anonim ***** válasza:
90%

ez annyira jó kérdés :)))


férfiból vagyok, és gyerekkoromban, na meg a kollégiumban néha mostam kézzel ... egyszerűen nem emlékszem rá, hogy ehhez bárkitől is tanácsot kértem volna, így kétségeim vannak, hogy jól csináltam-e ... a francba


vizet engedsz valamibe (az a csapból folyik) ... ha csak hideg van, akkor előtte megmelegíted ... az edény akkora legyen, hogy a víz és a mosni való ruha beleférjen együtt ... ez lehet a mosdó is


a vízbe teszel mosószert, bele a ruhát és nyomkodod benn ... felemeled, beleteszed, nyomkodod


mikor már piszkos a víz visszatérsz az elejére és újrajátszod


aztán ha már úgy tűnik tiszta a ruha, akkor öblögeted a mosásnak megfelelő módszerrel, ha van öblítőd, akkor az öblítős vízben hagyhatod akár pár órára is


az utolsó öblítést tiszta vízben


kicsavarod a ruhát (anyagától függően óvatosan, vagy finoman) és kiteregeted (a vasalást nem mesélem el)


ha nagyon koszos, akkor a fentiek előtt mosószeres vízben áztathatod pár órát

2013. febr. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
85%

Amúgy mi miatt akarsz kézzel mosni?

Nincs mosógéped, vagy a ruhába van olyan címke téve, hogy csak kézzel mosható?

Ha az utóbbi, akkor szerintem kimoshatod gépbe picit megvariálva a programot, leírom én hogyan szoktam:


Ráteszem a mosógépet 30 fokos kímélő programra: LG Delicate programja. Ez sok vízzel mos, nem csapkodja a ruhákat a dobnak, szinte csak "lebegnek" a ruhák a vízen, a mosógép dobja csak kicsiket fordul.

A másik lépés, hogy kiiktatom a centrifugálást az egész mosási folyamatból. Mosási ciklus illetve öblítési ciklus után sem centrizzen a gép!!!


A baj ezzel az, hogy így csak 2-szer öblít a gép(kímélő program), vastagabb pulcsikban maradhat mosószer, hiszen mosás után ki sem centrizte.

Megoldás:

Miután lejárt ugye a program, centri nélkül vannak a dobban a ruhák. Visszaállítom a gépet Delicate kímélő programra, de leveszem a mosási hőfokot "Hidegre"

, tehát ne fűtsön a gép, természetesen vízlágyító és mosószer nélkül! Tulajdonképpen végrehajtok plusz öblítéseket, amik kellenek is, hiszen innen is kiveszem a centrifugálási folyamatokat. Így végigcsinált a gép +3 öblítést.

A mosás végén vizesen a gépbe vannak a tiszta ruhák.

Ráteszem a mosógépet csak egy "Spin" centri programra.

Megmondom őszintén, nekem vannak Armani, Diesel felsőim, valódi pamut anyagból, vizet érnek nagyon nehezek, vizesek, közük nincs egy Adidas, Nike márkához. Szóval ez miatt 1000-ren szoktam centrizni, de 1 perc után "Pause"-t nyomok a gépnek. Szerintem így kevesebbet ártok neki, mintha kicentrizem 600-on, de olyan súlya van a ruháknak, hogy szinte saját magát kinyújtaná, ahogy a víz húzza le az anyagot. Még semminek sem lett baja, a nyomott felületű minták 8-10 év alatt sem repednek ki.


Nem annyira komplikált ez, mint ahogy tűnik:

1. Kímélő program cenrik nélkül

2. + öblítésekhez Kímélő program "Hideg" beállítással és szintén cenrik kiiktatásával minden adalékanyag nélül. Persze utoló öblítéshez mehet az öblítő.

3. Miután végzett kell egy Spin centri program ugye, 800 vagy 1000 beállításon, és 1 perc után "Pause"-t nyomok.


Ennél biztosan nem kímélőbb egy kézi mosás sem, sőt! Kézzel biztos nem nyomkodnék, csavargatnék drága Diesel, Armani felsőket, tutira többet ártanék nekik.

2013. febr. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!