Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Érdemes gőztisztítót venni?

Érdemes gőztisztítót venni?

Figyelt kérdés
Nagyon megoszlanak a vélemények a témával kapcsolatban. Szeretnék venni én is,mert a lakásba sok a csempézett felület, és a poratka ellen is jó. Tényleg olyan macerás használni? Tényleg jobban járok, ha négykézláb végig sikálom az egész padlót? Vagy van, akinek nagyon bevált? Milyet érdemes venni? Minden vélemény érdekel!

2013. febr. 7. 07:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
Nem érdemes, nem jó semmire! Mikor megvettük, többféle felületen kipróbáltuk (pl. csempe, sütő), de nem hozta az a teljesítményt, amit a reklámokban lehetett látni. Évek óta valahol a szekrény mélyén pihen.
2013. febr. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%
Gőzfelmosóm van... én azt nagyon szeretem és nálunk vagy járólap vagy laminált van 160m2-en és az egy sima felmosóval eléggé időigényes volt, noh meg 1,5-2 liter vízzel simán megvan az egész és nagyon hamar szárad :) A konyhába különösen jó mert fröcsög minden rászárad a kőre és nem kell a felmosóval dörzsölnöm csak egy kicsit tovább hagyom rajta a gőzölőset.Nekünk van hozzá egy kiegészítő talpacska amit szőnyegekhez lehet használni és az üllőgarnitúrát is átszoktam úgy gőzölni. A kicsi kézivel ellentétbe ezzel se a tűzhelyet se ilyet nem lehet takarítani..vagyis oda lehetne emelni és nyomni rá a gőzt,de hát....
2013. febr. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Kedves második válaszoló, Neked milyen típusú géped van? Előre is köszi a választ!
2013. febr. 7. 14:25
 4/13 szokratesz ***** válasza:
51%

azért remélhetőleg a laminált padlót nem a gőz erejével mosod fel.

Nekem is van egyébként, de sztem parasztvakítás az egész. Körülményes a tyúkbél húzkodás.

2013. febr. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%

vinchi....

A lamináltnál a vastagabb huzatot használom a felmosón és simán felmosom vele és a legolcsóbb gagyi féle lamináltnak semmi baja nem lett az elmúlt 3 évbe tőle

2013. febr. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 szokratesz ***** válasza:
6%

Ha simán felmosod akkor meg mi az értelme, hgy még a 220 voltot is húzod magad után?

Laminált padló sehogysem szereti a vizet. max egy nedves ruhát. Különbség nem sok van minőségben a lamináltak közt. Felületikeménységben van különbség leginkább de az illesztéseknél ha beszivárog a víz akkor ugyanannyi kárt tud tenni, mert a hordozóréteg ugyanaz. Legfeljebb ha teljes élhosszba vizálló ragasztóval van összeragazstva az adhat védelmet. De mivel a maiak klikkesek ezért ezt a módszert alegkevésbé alkalmazzák.

2013. febr. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%
Ha simán fogalmad sincs arról,hogy milyen egy gőzfelmosó akkor nem igazán értem mit okoskodsz.....
2013. febr. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet, megnézem ezt a fajtát.
2013. febr. 8. 10:12
 9/13 szokratesz ***** válasza:
0%
Nos Nekem kb. 1996 óta van egy gőztisztító, amikor még magyarországon sztem a nevét sem tudták. Úgy hogy van róla fogalmam. De ez a Te dolgod, hogy használod vagy sem, használod lamináltra vagy sem. Én nem tanácsoltam. Lakásfelújításban elég otthol vagyok, emiatt aztán elég jó az anyagismertem.
2013. febr. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%
Ilyet még nem is hallottam hogy a laminált padlót nem lehetne felmosni. Több mint 2 éve heti rendszerességgel felmosom, mi bajának is kellene lennie...?
2014. ápr. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!