Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mi erősebb a vízkőoldónál?

Mi erősebb a vízkőoldónál?

Figyelt kérdés

Nagyon kemény nálunk a víz, és olyan durva vízkő alakul ki már pár forralás alatt is, amit a sima háztartási vízkőoldó nem szed le egy éjszaka alatt se, vagyis egy hét alatt se.

Milyen más szerrel lehetne ezt leszedni?


Nem szoktam megvárni amíg odáig fajul, de így is van ahol fél centi vastagra is felrakódik, és csak vésővel, kalapáccsal tudom max leszedni.



2013. febr. 12. 18:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Edénybe forralj ecetet. De az ecet máshol is hatásos, csak ne hagyd nagyon megvastagodni a vízkövet.
2013. febr. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
na de az ecet erősebb mint egy vízkőoldó? azt hittem, az jóval gyengébb
2013. febr. 12. 18:36
 3/14 anonim ***** válasza:
Jól írták az ecet tökéletes. Ha nem tetszik használhatsz citromsavat vagy bórkősavat de az sokkal drágább. Azt még hozzátenném hogy a mosógéppel is futtass néha egy ecetesen de üresen 1mosóprogramot.
2013. febr. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
39%
Tegyél a csapra ilyen mágneses golyót, hátha az lágyítja egy kicsit a vizet.
2013. febr. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Az ecet 20%-os lehet max.Vegyél kristályos citromsavat abból tudsz 50%-os töménységet csinálni és az leszed minden vízkövet az ipari kazánoknál is azt használjuk.
2013. febr. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mi van a vízkőoldóban. Az ecetnek az a nagy előnye, hogy olcsó, ezért bátran áztathatod sok ecetben a dolgokat.

Gyorsítja a folyamatot egyébként a melegítés, szóval forralj ecetes vizet a vízköves edényekben, már amiben lehet. De csak nyitott ablak mellett, mert nagyon büdös.

2013. febr. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Egy vízkőoldó lehet 5%-os és 20%-os is. Ezért jó a citromsav ahyogy írtam mert abból töb mint 50%-osat is lehet csinálni és nincs szaga nem bántja a fémeket.
2013. febr. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
oké, kszi, megpróbálom! és citromsavat hol lehet venni?
2013. febr. 12. 19:50
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Pesten a József körút 65-ben és mezőgazdasági borászati szaküzletekben.
2013. febr. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
87%
Háztartási sósav!
2013. febr. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!