Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Az autószerelés az nehéz...

Az autószerelés az nehéz fizikai munka?

Figyelt kérdés
Vagy hova sorolnád?
2013. febr. 17. 14:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
erős idegrendszeri munka :)
2013. febr. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

Talán nem a legnehezebb fizikai munka, de biztosan kell állóképesség ahhoz, hogy órákon keresztül a fejed fölött tartott kézzel szerelj egy sötét aknában.

Egy autószerelő azt mondta, hogy ha újra kezdhetné cukrász lenne...

..mert a csokikrémet simán le tudná nyalni az ujjáról a fáradt olajat viszont nem.

2013. febr. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem nevezném nehéz fizikai munkának . Inkább sok türelem kell hozzá . Az olajról és a zsírról ne is beszéljünk , mert szörnyen utálatos , pláne a gépzsír .
2013. febr. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ez attól is függ,hogy az autószerelés melyik szakterületén dolgozik .Tehergépjárművek,autóbuszok szerelése nem tartozik a könnyű munkához .Itt nem csak az számit mennyit

van a szerelő aknában . Vannak itt "kemény fogd meg "

alkatrészek is .Ha elhangzik az autószerelő szó,mindenki a személy autóra gondol csak .

2013. febr. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%

"Tehergépjárművek,autóbuszok szerelése nem tartozik a könnyű munkához"

Őszintén megmondva nem igazán nehéz ez se . Én nagy teherautókat és markolókat szoktam szerelni . Igazából a hidraulika hengerekhez kell két ember , és a motor ki vétele sem gyerek játék , de ezeket figyelmen kívül hagyva nem olyan nehéz . Ahogy már írtam sok türelem kell és igen piszkos munka .

2013. febr. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%
Mihez képest.Irodai munkához ,papírt tologatni,szgépet nyomkodni a-hoz képest nehéz.Kőműveshez képest ,nem. Azért a teher autó és hasonló gépek szerelése nagyon nehéz munka .Nem mindig van lég kulcs ,és emelő szerkezetek sem,a 30mm csavarokról nagyon nehéz levenni az anyákat stb.2m-es cső hosszabbítókat kell használni,100-kg emelgetni ,nagyon sűrűn.5kg kalapácsokkal püfölni.stb.Nem értem miért mondta az egyik hozzászóló ,hogy ő ezt csinálja és nem nehéz. Akkor milyen a könnyű munka ha az övé az?
2013. febr. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
57%

Osztom a 6 os válaszát. Bizony sok helyen nincsenek meg a

drága célszerszámok .Egy családhoz tartozó volánnál dolgozik,kihelyezett telephelyen.Autóbuszok,teherautók javitása van .Nem elkényeztetett munkakörülmények közt .

2013. febr. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%

Nem csak 5kg-os kalapáccsal , de 10 kg-os al is kell dolgozni . Például felni cserénél , vagy csap cserénél .

De nem tartozik ez nehéz fizikai munkához .


"2m-es cső hosszabbítókat kell használni,100-kg emelgetni ,nagyon sűrűn.5kg kalapácsokkal püfölni.stb"

Igen gyakran kell 2m-res csövet használni , pláne akkor mikor oda van rohadva a csavar . De egyáltalán nem kell gyakran 100kg-okat emelgetni . Leggyakrabban hidraulika csövet , kanalat , perselyt , kereket javítani , olajat , szimeringet és hasonlókat kell cserélni . De nem igen kell nehezeket emelni . Persze nem csak műhelyben , hanem az út szélén és a semmi közepén is gyakran kell szerelni . De mindent meg lehet oldani komoly felszerelés nélkül , vagy ideglenesen megcsinálni . Gyerek korom óta gépek között nőttem fel és 21 éve vagyok szerelő , de nem igazán nehéz munka , és szerintem könnyebb mint a személygépkocsi szerelőknek , mert nem kell kis alkatrészekkel szöszmötölni , hanem rendesen meg lehet fogni . Mindent szépen meg lehet oldani , csak gondolkozni kell . Sokszor egyszerűbb és gyorsabban lehet dolgozni , úgy ha leszedjük azt ami útba van , mint kínlódni .


" Akkor milyen a könnyű munka ha az övé az?"

Könnyű munka az irodai , meg a hasonló munkák . De ez a munka , nyomába se ér a bányászok és még sok munkához , nehézségben . Ezért is nem nevezem nehéz munkának .

Vagy szerinted össze lehet hasonlítani nehézségileg egy bányász munkájával ?


"Egy családhoz tartozó volánnál dolgozik,kihelyezett telephelyen.Autóbuszok,teherautók javitása van .Nem elkényeztetett munkakörülmények közt . "


Elkényeztet körülményeknek azért nem nevezném azt , amikor az út szélén kell dolgozni sok szükséges szerszám nélkül . De ahogy már írtam mindent meglehet oldani , ha gondolkodik az ember . Így majdnem mindent meg lehet oldani különösebb erőfeszítés , vagy kínlódás nélkül . Persze könnyen fel lehet idegeskedni , de ilyenkor meg kell állni és mindent átgondolni . Nem elkezdeni erőltetni , meg ész nélkül csapkodni .21 év alatt megtanultam a saját káromon , hogy a fejetlenségnek nem mindig lesz eredménye .

2013. febr. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8-as. 6-os v ok. Több évet nyomta le ilyen munkában A szakmám Mezőgazdasági gépszerelő. A szövetkezetben volt 50 db traktor 40-50db teherautó ,kombájn stb.Minden részen dolgoztam a javításban. Akkor is azt mondom nem könnyű fizikai munka.Persze ,hogy van tőle nehezebb. A keresztapám nyugdíjas bányász 30-évet nyomot le Komlón. Nem a munkájuk a nagyon nehéz hanem a körülmények !Ne azt képzeld,hogy kézi csákánnyal bontanak.stb. Nagyon jól be voltak gépesítve. A körülmények az NAGYON kemény. Egyszer voltam lent vele ,de inkább éhen halnék mint ott dolgozzak.A félelem miatt.De sokan szerették,pont olyan szélsőséges munka ,mint a magassági.
2013. febr. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 TappancsMancs ***** válasza:
Legalább a közepes és adott esetben a nehéz fizikai munkába esik.
2013. febr. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!