Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért ódzkodnak sokan a...

Miért ódzkodnak sokan a fizikai munkától, amikor az tulajdonképpen egyfajta sportnak, testmozgásnak is tekinthető?

Figyelt kérdés
Sokan évekig tanulnak egyetemeken, főiksolákon, nemegyszer két diplomát is szereznek csak hogy végül megszabaduljanak a fizikai munkától. Pedig a fizikai munka megfelelő ruházatban, megfelelő testtartással, megfelelő eszközökkel, megfelelő időjárási körülmények között végezve egyfajta sportnak, testmozgásnak is tekinthető, ami köztudottan egészséges.

2012. dec. 19. 22:09
1 2
 1/12 *Glissade* ***** válasza:
94%
Sajnos nincs igazad:)
2012. dec. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer próbáld ki egy hétig, hogy minden áldott nap kimész valahová, és ásol. Ha esik, ha negyven fok van, akkor is 8-12 órán keresztül ásnod kell. Éhbérért. Aztán képzeld el, hogy ez a munka vár amíg bele nem nyomorodsz.


Ja, remek kis sport...

2012. dec. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

1-es: Dehogy nincs igaza.


Minden amit írsz, így van, jó levegőn, mozogni, ennél kevés egészségesebb és természetesebb tevékenység van.

Viszont nem ez az egy oldala a karrier választásnak. A pénz is igen komoly motiváció, hiszen abból biztosítod magadnak és családodnak a jó szintű életet, és nagy általánosságot tekintve, irodai, szellemi munkával több pénzt lehet keresni, mint fizikai munkával, így ezt választják, mégha egészségtelenebb is.

2012. dec. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Teljes mértékig igazad van. Ezzel a munkáltatók is tisztában vannak. Ezért kapnak a fizikai munkások általában jóval kevesebb bért, mint a szellemi dolgozók, mert levonják a fizetésükből azt a pénzt, amennyibe a szenvedélyük kerül a cégnek.

Gondolj csak bele, az edzőtermek sincsenek ingyen.

2012. dec. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 *Glissade* ***** válasza:

Nem győztetek meg... pont a sport lényegét nem értitek:)

De sebaj:)

2012. dec. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Gondolom, mert nem keresnének vele sokat. Meg nagyobb presztízse is van a szellemi munkának.

Amúgy tényleg nem rossz, na nem edzésnek, de fogyáshoz, súlymegtartáshoz.

Én pár éve elég megterhelő fizikai munkát végeztem. 2,5 hónap alatt lefogytam. Hogy pontosan hány kilót, nem tudom, de 40-es nadrágméretből a 36-osba, vagyis két számmal kellett kisebb. Ez csípőméretet illetően mínusz 6-7 centi volt.


Most könnyű fizikai munkát végzek 4 hónapja, és már fogytam egy ruhaméretet, 6 kilót. Mert az előző fizikai munka óta újra felszedtem egy kis pluszt.

2012. dec. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

mert nem fizetik meg.

ennyi.

2012. dec. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%

A sport inkább divat, mint egészség. Ha abbahagyod, akkor izületi stb. betegségeid lesznek.

A fizikai munkát ha abbahagyod, akkor ez a veszély nem áll fenn. Hacsak nem nehéz, megerőltető a fizikai munka.

A mai 70-80 évesek sem sportoltak, de még ma is ásnak, kapálnak a kertjükben.

De ma szégyen fizikai munkát végezni.

2012. dec. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
85%

Sportnak nem tekinthető, testmozgásnak igen

A sport hobbi, a tested akarod formálni, karban tartani, ami ha fizikai munkát végzel, szinte kivitelezhetetlen.

Azért szerzek diplomát, azért tanulok, hogy okos legyek, ne egy tanulatlan ember.

Viszont ha már megszereztem a diplomát nem fogok rakodómunkásként dolgozni, hanem vezetői beosztásba leszek.

Mellesleg többszörösét keresem annak, amit egy fizikai munkás kap.

Ha fizikai munkát végzel (hozzátenném, hogy nehezebbet) akkor a sportban nem fogsz eredményt elérni, mivel ha végigcsinálsz egy 8 órás műszakot, nem lesz kedved a sportnak hódolni, örülsz, ha ledőlhetsz.

Egyébként nem tudok olyan fizikai munkát mondani, ami egészséges lenne.

Viszont olyanokat igen, amitől az élettől is elmegy a kedved.

Szóval butaságot kérdeztél.

2012. dec. 20. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 bumbi02 ***** válasza:
71%

A sport hobbi, a tested akarod formálni, karban tartani, ami ha fizikai munkát végzel, szinte kivitelezhetetlen.

Azért szerzek diplomát, azért tanulok, hogy okos legyek, ne egy tanulatlan ember.

Viszont ha már megszereztem a diplomát nem fogok rakodómunkásként dolgozni, hanem vezetői beosztásba leszek.


1. A fizikai munka tényleg nem hobbi, de megformálja a testet, ezen kár vitatkozni. (itt nem szálkás izmokra gondolok)

2. Akinek nincs diplomája, az tanulatlan ember lenne? Nem a diplomától lesz okos az ember. Az hogy valaki okos, inkább az értelmi szinttel van összefüggésben, nem pedig végzettséggel.

3. Ha megszerzed a diplomád, nem fogsz vezetői beosztásban dolgozni, ehhez kezdd magad hozzá szoktatni, először majd asszisztensként, majd évek múltán fogsz csak vezetőként.



Amúgy félig meddig igaza van kérdezőnek. Sportnak én se nevezném igazából, mivel az hobbi, és a szórakozás kedvéért csinálja az ember. Viszont testmozgásnak biztos hogy jó testmozgás.


De ahogy írták sokan: a pénz az úr. Fizikai munkásként nehezebb megélni.

2012. dec. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!