Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » WC lefolyón lévő sötét dolgoka...

WC lefolyón lévő sötét dolgokat hogy lehet letisztítani?

Figyelt kérdés
Ha a kefevel csinálom, az koszos lesz, de a lefolyó nem lesz újra fehér.

2013. febr. 17. 15:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Vizet kinyomni,és sósavazni kell .
2013. febr. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
87%

Az a fekete lerakódás a vizszint alatt, vizkő.

Háztartási vizkőoldóval lejön.

2013. febr. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy bögrével előbb merd ki a vizet (csatornaszag lesz a házban) majd öntsd nyakon sósavval, és a budikefével simogasd is vele. ha már meguntad, húzd le a budit többször.
2013. febr. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Én a Sósavat nagyon brutálisnak tartom, nem beszélve arról hogy az is megy a csatornába. Én a következő módon oldom meg: Kipumpálom a vizet, és felöntöm 1liter 20% ecettel. Úgy hagyom éjszakára.Reggel lehúzom, gumikesztyű , dörzsis szivacs, és simán ki súrolom.Lehet valakinek gusztustalan, de nekem ez a megoldás eddig vált be a legjobban.
2013. febr. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszi szépen, kipróbálom
2013. febr. 17. 20:27
 6/8 TappancsMancs ***** válasza:
Jaja tömény ecet egész napra vagy éjszakára.
2013. febr. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
73%
Igen! Tömény ecet! Sőt én calgonra sem költök! A mosógépbe is ezt öntöm! Tisztít, vízkövet old,és fertőtlenít! Szerinted régen volt ennyi csodaszer a polcokon? Jó drága pénzekért! Akkor is megoldották az effajta problémákat!Van még egyéb trükköm is a háztartásban, dédikémtől tanultam!JAH! számomra az sem utolsó mi kerül a lefolyóba! ez legalább természetes. Ezt te is használod időnként a konyhában. A vegyszereket megennéd?
2013. márc. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

Én most csináltam végig a procedúrát az új albérletemben. Tiszta fekete volt a lefolyó része.

Éjszakára öntöttem bele, nagyon sok forralt vizet, hogy csak az legyen ott, és ne a hideg már benne lévő víz, majd ráöntöttem fél üveg 20% ecetet és egy csomag szódabikarbónát (attól felhabzik, de nem kell megijedni). Két éjszakára csináltam ezt meg és reggel wc kefével erősen átsikáltam! Hófehér lett, pedig reménytelennek tűnt! És a szag is eltűnt hála Istennek!

2014. szept. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!