Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan távolítsam el a vasaló...

Hogyan távolítsam el a vasaló talpáról a ráégett műanyagot?

Figyelt kérdés

Tegnap este a fődön vasaltam (tudom én is utálom:( de nincs megfelelő asztalom hozzá, vasaló deszkám meg (még) nincs)

és egy pillanatra a szőnyegre tettem a vasalót (ami nagyon forró volt, mert épp a párom köpenyeit gőzöltem). Azonnal ráolvadt a szőnyeg...olyan műanyagosszerű anyag. Nem tudom, hogy tüntessem el onnan? Aceton, benzin nem oldja. Egy részét hidegen le tudtam kaparni.


2013. febr. 18. 13:47
1 2
 1/12 anonim válasza:
Hát vegyél egy újat azt meg dobd ki a p*csába!!
2013. febr. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én drótkorongot fogtam fúrógépbe, azzal tisztítottam le, azóta jó... Késsel, és egyéb dologgal kapargálni nem ajánlatos, mert csak összekaristolod.
2013. febr. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Első, nagyon hasznos volt a válaszod.



Második: nincs fúrógépem:D

2013. febr. 18. 16:30
 4/12 anonim ***** válasza:

Itatóspapírt tegyél a vasalódeszkára és a legmagasabb hőfokon, gőzölés nélkül vasald a papírt. Nem próbáltam, csak gondolom, ha felolvad, akkor a papír beszívja. Gyertyafoltnál működik.

Egy próbát talán megér.

2013. febr. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ó, most olvasom újra, nincs vasalódeszkád. Akkor azon csináld, amin vasalni szoktál.
2013. febr. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem hidegen acetonnal kellene megprobalni, vagy felforrositva, gozolesre allitva egy nagyon vizes rongyot erosen nyomva eddig vasalni amig lejon.
2013. febr. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
meg fogom próbálni azzal. köszi szépen:)
2013. febr. 18. 18:49
 8/12 A kérdező kommentje:
a víz nem jó, mert az "megköti" a műanyagot....
2013. febr. 18. 18:56
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok..

Ha nincs fúrógép, akkor próbáld ki azt, hogy maximumra tekered a vasalót, és egy rossz, nem műszálas rongyot elkezdesz vele vasalni, azzal így lehúzni róla a felolvadt műanyagot.

Azóta, hogy drótkoronggal rendberakta, előfordult, hogy műszálas anyagot megkapott, és megint ráégett az aljára. Azt már ezzel a módszerrel távolítottam el. Az asztal szélére terítettem a rossz rongyot több rétegben, és így, az asztal élén húztam le a vasaló talpáról, erősen odanyomva.

2013. febr. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
de miért a fődön vasaltál?
2013. febr. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!