Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Úgy döntöttem veszek varrógépe...

Úgy döntöttem veszek varrógépet és magam varrok ruhákat, tippek?

Figyelt kérdés
Van egy csajszi a neten aki maga varr szebbnél szebb ruhákat és lehet tanulta, nem tudom, meg akarok próbálni én is. Kutyaruha cicanaci toppok pólók kezdésnek. életemben nem varrtam, de jó a kézügyességem. Szabásminta nélkül mennének ezek vagy az kell mindenképp? Köszi a tippeket :)
2013. febr. 18. 15:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem már régóta van gépem,egyedül tanultam meg rajta varrni.Először inkább egyszerű dolgokkal próbálkozz,mint például az ágynemű ,vagy bútorhuzat varrása.Ezután szabásminta segítségével már egyszerű ruhadarabokkal is megpróbálkozhatsz.Nem egy hét lesz,mire elsajátítod,de ha szánsz rá időt,nem lehetetlen.
2013. febr. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Időm az nem túl sok este 7-re érek haza minden nap szóval esténként csinálnám, de nagyon megtetszett ez a dolog, főleg, hogy magamnak és a családnak csinálhatok bármit :) Persze jó sok idő lesz mire belejövök :) Köszi!
2013. febr. 18. 15:39
 3/6 A kérdező kommentje:
Annyit tudnál írni, hogy ilyen textil méterárú boltban az anyagok kb mennyibe kerülnek? Csak hogy legyen valami elképzelésem róla :)
2013. febr. 18. 15:41
 4/6 anonim ***** válasza:

Először keress valakit, aki megtanít a varrógép kezelésére. Nagyon könnyen tönkreteheted a gépet, ha rosszul használod. Néhány ismerősöm már járt így.

Első lépésnek bármilyen anyagon ( rossz lepedő, ruha stb) tanulj meg egyenesen, ívesen varrni. Csak azután kezdj bele másba.

Legjobb, ha megveszed Cser Ferencné: Szabás,varrás c. könyvét. Abban a szabás-varrás minden lépése részletesen le van írva.

Anyagot pedig csak akkor érdemes venned, ha már tudod, hogy mit akarsz varrni.

Egy varrónő.

2013. febr. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Rendben így teszek, köszönöm a tippet :)
2013. febr. 18. 16:05
 6/6 anonim válasza:

Kispárnahuzat, telefontartó, egyszerű táska, tolltartó. ezek jó gyakorlótermékek.

Kezdésnek szoknyát v. mellényt javasolék (pl lapszoknya, kötős) mert sokkal egyszerűbb, mint az ujjas póló v. a nadrág. Ezekhez csak méretet vágni, szűkíteni, szegni, esetleg gombot, cipzárt varrni kell.

Én szabásminta nélkül tanultam, jó dolgok születtek abból is, de szabásmitnával sokkal egyszerűbb, pontosabb, gyorsabb. A Burdában vannak egypöttyös, másfélpöttyös modellek, amiknek kezdők is bátran nekiveselkedhetnek.


JÓ szórakozást! :)

2013. jún. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!