Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ecet, szóda-bikarbóna, só,...

Ecet, szóda-bikarbóna, só, kávézacc. Mi mindenre lehet ezeket felhasználni egy háztartásban?

Figyelt kérdés
Hol lehet ecetet 1 literesnél nagyobb és szóda-bikarbónát 100 grammnál nagyobb kiszerelésben kapni?
2013. febr. 23. 16:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha beírod a keresőbe, hogy ecet, szódabikarbóna stb a háztartásban, akkor sok hasznos ötletet találhatsz.
2013. febr. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A kávézacc(és a nyárfa fűrészpor is)a csersav~tartalma miatt nagyon jó kéztisztító. Autószerelőknek,nyomdászoknak javasolt.
2013. febr. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2013. febr. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Azért írtam ki a kérdést, hogy olyanok válaszoljanak, akik tényleg kipróbáltak valamit és bejött nekik. Mert én is sok mindent találtam a neten, de tudni szeretném mi az, ami tényleg beválik.
2013. febr. 28. 14:06
 5/9 anonim ***** válasza:
1.:savanyúságba 2.:gyomorsav ellen 3.:ételízesítésre 4.:megy a kukába
2013. márc. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Ecet vízkőoldásra szuper! Most próbáltam ezen a hétvégén. Tényleg jó!
2013. márc. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ecetet használok úgy,hogy fele annyi öblítőt teszek a mosógépbe, mint eddig, másik fele ecet. Így a ruhák nem keményednek meg.

Felmosó vízbe ecet+ szódabikarbóna, a konyhába kicsepegtetett olaj, vagy étel foltokat gyorsan felszedi.

mosogatásnál a beleégett, vagy beleszáradt fazekaknál is kevés melegvízet engedek rá, egy kanál ecetet, és egy kanáál szódabikarbónát teszek bele. ez nagyon jól felhabzik , de nagyon jól felszedi a leragadt, vagy leégett dolgokat.

Tükröt, üveget ecettel mosok.

Nálunk nagyon kemény a víz, és kicsit csöpögnek a csapok. sajnos pár naponta ki kell takarítanom a mosdókagylót, mert ott csöpög legjobban a csap, és van ott mindig egy sárgás, rozsdás folt :S Ezt is úgy tüntetem el,hogy szivacsra ( nem a dörzsis felére ) átitatom ecettel, szórok rá szódabikarbónát, és azzal elég könnyen lejön.

Wc-t citrommal szoktam takarítani, gumikesztyű fel, fél citrommal átdörzsölöm a wc-t, aztán szórok rá szódabikarbónát, kicsit hagyom pezsegni, és lehúzom a wc-t. fehér ruhák mosásához is használok egy-egy kanál mosószódát, illetve szódabikarbónát, hiszen ezek fehérítik a ruhát. Azóta nincsenek megsárgult "fehér" pólóim :) Ha valami még eszembe jut, írok :)

2014. márc. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
A kávézacc kiváló, ha a virágok tövéhez szórod. Én kipróbáltam és a virágaim sokkal szebbek.
2015. febr. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Kávézacc: a mosogatót megsúrolom vele, így lejön a retek, és eltűnik a szag. Amúgy komposztálható is, és valóban jó a virágoknak is.
2016. jan. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!