Kezdőoldal » Otthon » Kert » Én csak koffeinmentes kávét...

Linnax kérdése:

Én csak koffeinmentes kávét iszom, (granulátumot is), de a lényeg, hogy daráltat is, ebből tehát marad zacc. Ez is jó a növényeknek, vagy pont a lényeg hiányzik belőle? Kérem, csak az válaszoljon, aki szakértő, vagy biztos a válaszában.

Figyelt kérdés

2012. okt. 29. 09:11
 1/7 anonim ***** válasza:
39%
Igen, nem a koffein miatt teszik a növények alá a zaccot, hanem a szerves anyag tartalom miatt. Első válaszoló arra nem gondolsz, hogy esetleg betegség miatt (pl. szív) nem ihat rendes kávét??!!
2012. okt. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2, vagyok, a lényeget lehagytam: rakhatsz alá ebből a zaccból is :)
2012. okt. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem rossz a kérdés: "Ez is jó a növényeknek?" A kávézacc a legtöbb növénynek nem jó!


Nem hiányzik belőle semmi. Éppenhogy az a probléma, hogy van benne valami: ugyanaz az anyag, mint a diófa levélben, amit nem szokás trágyázásra használni. Csersav. Ez gátolja a legtöbb növény növekedését.


Most már szakértő vagyok és biztos vagyok a válaszomban: tudom, mi a juglon-index, mi a csersav és hasonlók. És ezeket onnan tudtam meg, hogy sajnos elkövettem ebben az évben azt a hülyeséget, hogy kávézaccot szórtam a növényeimre. A csicsókám rekordot döntött mélynövésben. A rózsáim még most is alig virágoznak, pedig tavaly november végéig hetente hozták a virágokat. Utánaolvastam és megtudtam, miért. Ekkor írtam ki ezt a kérdést:


http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__kert__3205641-jo-a-kav..

2012. okt. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A kettesnek mondom, hogy lehetséges , hogy betegség miatt nem ihat koffeinmentes kávét. Én is azért iszom a koffeinmentes neszkávét. Ez egy olyan kérdés volt, ahol nem lehetett kihagyni ezt a vicces kis szöveget. Senkit nem volt szándékomban megsérteni. Egy kis humor senkinek nem árthat meg.
2012. okt. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Olga néni ***** válasza:
0%
Tudomásom szerint a talaj lúgosságát szokták semlegesíteni a kávézaccal. Vagy vannak savas talajt kedvelő növények is. A koffeinmentes kávé meg állítólag ártalmasabb, mint a koffeines. Az eljárás, amivel kivonják belőle a koffeint, egy csomó mérgező anyagot juttat bele, természetesen a megengedett határértéken belül, de akkor is méreg.
2012. okt. 30. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

OFF

Olga néni,


a talaj savasságát házilag inkább tőzeggel érdemes fokozni. Otthoni cserepes növényeknél meg Florasca A virágfölddel. A mezőgazdaságban néha foszforsav, esetleg salétromsav híg oldatokat, valamint szulfátos mútrágyákat szoktak erre a célra használni.


Kávézaccot, ha lehet, inkább ne használjon senki sem savanyításra. Ugyanis a csersav egyfajta növényi hormon, nem a savassága miatt gátol bármit is. Van néhány növény, ami kibírja (pl. diófa, mivel ő termeli is), de nekik sem szükséges adagolni.


A koffeinmentes kávéból szerves oldószerekkel történő koffein kivonás egy ideje nem divatos, inkább nagy nyomáson, folyékony szén-dioxiddal vonják ki.

2012. okt. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Olga néni ***** válasza:
Köszönöm, nagyon profi. Bocsánat, hogy a népi mende-mondákra hagyatkoztam a témában (van más, amihez azért értek is).
2012. nov. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!