Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » S. O. S. Nagyon nagy hülyesége...

S. O. S. Nagyon nagy hülyeséget csináltam a mosógéppel? Valaki segítsen légyszi!

Figyelt kérdés
Penészes, vízköves volt a mosógép, volt otthon cillit vízkőoldó, azzal elkezdtem tisztogatni a belső gumiját. Láttam hogy jön lefelé, ezért bele is öntöttem 1-2 dl-t és bekapcsoltam egy 90 fokos programot, hogy mossa át. Két perc elteltével elöntötte a víz a fürdőszobát. Már feltakarítottam a kijött vizet, de a mosógépbe is maradt még. Most mit tegyek? Nem merem beindítani azóta. Kérlek segítsetek!
2013. márc. 18. 15:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nem csak te csináltál ilyen hülyeséget... énis így jártam régebben. nyugi nem lesz baja! nincs rajta olyan program hogy szivattyúzás?
2013. márc. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Tényleg? :-)

De van rajta szivattyúzás, gondolod akkor nem lesz semmi baj? Te leszivattyúztad és minden rendben lett?

Csak azon aggódok, hogy utólag olvastam a cillites flakon oldalán a használati útmutatót (tudom előtte kellett volna) és ott azt írják, hogy csak áramtalanított háztartási gépeknél alkalmazzuk.

2013. márc. 18. 15:39
 3/11 anonim ***** válasza:
77%

Először is meg kell nézni honnan folyok a víz .Lehet hogy a cilitnek semmi köze hozzá,csak véletlen egybeesésről van szó .Ha penészes tudott lenni akkor rég üzemelt már.

Más is elöregedett rajt .

2013. márc. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
2 órával előtte mostam vele, akkor még semmi baja nem volt.
2013. márc. 18. 15:41
 5/11 anonim ***** válasza:
Igy szokott az lenni,hogy az előbb még jó volt. Feltakarítás,gép kiürítés ,és megkeresni,hogy hol szökik a víz. Valami gumi cső szétment.
2013. márc. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Végül megoldódott a probléma, leszivattyuztam aztán az 50 fokos programot elindítottam, akkor mar nem jött víz. De hogy mi okozta még nem jöttem rá.
2013. márc. 18. 21:57
 7/11 anonim ***** válasza:
59%

Ezért csinálok én úgy, hogy inkább kiadok több pénzt, de a drága mosógépemet nem kockáztatom. Mindenki panaszkodik itt, hogy penészedik a gépe. Pedig csak kicsit kell rá figyelni, jobb megelőzni a bajt.

Hetente 5-6 adagot mosok, de a gépem olyan tiszta belül is 2 év után, hogy a boltba kilehetne tenni eladásra.


1. Minden mosáshoz vízlágyító. Nem, nem kell a drága Calgont venni. 51 db-os Lidl W5 vízlágyító 1000Ft. Vagy a Pennybe 51 db-os Trendy vízlágyító asszem 900Ft körül van, most éppen akciós amúgy, ha jól emlékszem 750Ft-ért vettem ma. Ezeknek van géptsztító hatása is, ha minden alkalommal használod.


2. Kéthavonta mosógéptisztító a gépbe:

DM-be ez 1000Ft

[link]

De van DM-es saját márkás változat is 500Ft-ért.


3. Mosás után ajtó nyitva legyen, gumis részek és mosószeradagolót szárazra kell törölni. Ajtó folyamatosan nyitva legyen, a mosószeradagolót kiveheted, így folyamatosan átjárja a levegő.


4. Ne önts tömény vegyszert a gépbe, és csak gélt használj! Kiméred a szükséges mennyiséget, pl. Arielnél 75 ml. Ezt beleöntöd 1 literes flakonba és felhigítod vízzel. Amikor elindul a mosógép és szívja a vizet, akkor hozzáöntöd a mosószeradagolóba a vízhez. Ugyanígy a vízlágyítóval is: felodod 1 liter vízbe és azt is hozzáöntöd a mosószerrel együtt.

Öblítésnél ugyanez a helyzet: 35ml öblítőt felhigítva vízzel akkor öntöd bele a gépbe, amikor utoljára öblít. És persze nem az öblítőtartályba, hanem abba, amelyikbe látod, hogy ereszti a gép a vizet.


Ugyanis a tömény vegyszerek lerakódnak, és elkezdenek penészedni. A mosás nem abból áll, hogy bedobom a ruhát, kimos a gép, aztán kihúzom. Aki ezt csinálja szembesüljön vele, hogy bizony előbb utóbb megjelenik a penész.

2013. márc. 19. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
30 éves Hajdú gépem soha nem penészedett, pedig semmi extra tisztítószert nem használok, csak időnként ecetet és csak heti egyszer mosok..
2013. márc. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 szokratesz ***** válasza:
70%
A penésznek semmiköze sincs a vízlágyító csoda kapszulákhoz,meg a mosógéptisztító hülyeségekhez. A penésznek csak a vízhez (nedvességhez) van köze. Mosás után a gépajtaját nyitva kell hagyni, ha lehet akkor sosem kell becsukni, ha nem akkor amennyit csak lehet. Ennyi. Minden plusz anyag csak a pénztárcára van hatással a mosásra és a mosógépre nem.
2013. márc. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"A penésznek semmiköze sincs a vízlágyító csoda kapszulákhoz,meg a mosógéptisztító hülyeségekhez. "


Régen a Whirlpool gépemre én sem figyeltem ennyire. Másképpen volt berendezve a fürdőszoba, nem volt lehetőség arra, hogy állandóan nyitva legyen az ajtaja, mivel a mosógéppel szemben volt a mosdókagyló. Szóval penészedett. Persze megpróbáltam eltávolítani, de ugye vannak olyan kis helyek, ahonnan nem sikerült.


Most jön a lényeg. Amikor elkezdtem használni hónapokon át a Lidl W5 vízlágyító tablettát, akkor arra lettem figyelmes, hogy elűnt a penész olyn helyekről, ahol eddig ott volt, csak nem tudtam kiírtani. És ezt a saját szememmel láttam, tapasztaltam.

Bár hozzáteszem, hogy akkor még nem ez kerek fehér változat volt, hanem a sárga-fehér téglalap alakú.

2013. márc. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!