Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Fehér ingnek lesz balami baja...

Szilike0033 kérdése:

Fehér ingnek lesz balami baja kézzel mosva?

Figyelt kérdés
1 fehér ing van amit mosnom kell és azért nem nagyon szerettem volna elinditani egy mosást de azt hallottam hogy beszűrkül és eldeformálódik. ez igaz? ugy szoktam hogy kb 30 fokos vizet engedek teszek bele mosóport és nyomkodom meg a gallérját és a hónalját dörzsölöm be fehér szappannal aztán sima vízben kiöblitem (nem csavarom ki hogy ne szakadjanak meg a szálak csak összenyomom) és aztán öblitős vízben hagyom ázni kb 1 percet és beteszem a gépbe kicentrizni a gyengébb fokozaton.

2013. márc. 26. 23:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz, bár én a helyedben a dörzsölést kihagynám, az nem tesz jót egyetlen anyagnak sem. És nyugodtan tehetsz rá jóval melegebb vizet is, amit a kezed még elbír.
2013. márc. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ahha de tudod beszűrkül vagy feketedik a nyaka:/ férfi ing amugy.
2013. márc. 26. 23:33
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem fog beszürkülni . A beszürkülést a mosóporokban lévő szennyeződés-vivő anyagok textíliára történő visszacsapódása okozza , amikor a meleg mosólé után hirtelen hideg vizet engedünk rájuk . ( A mosógépekben történik ez meg leggyakrabban . ) Ha a mandzsettákat és a nyakrészt , ahogy írtad , előzőleg szappannal bedörzsölted , és koszosnak látod , akkor dörzsölheted , de csak saját anyagával , így nem teszel kárt benne . A centrifugálás el is maradhat , úgyis gyorsan lecsöpög és szárad .
2013. márc. 27. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mit gondolsz hogy mostuk az ingeket, amíg nem volt mosógép?

A nyakát, kézelőjét bedörzsöltük szappannal. Ha nagyon koszos volt, akkor egy körömkefével megsikáltuk. Leáztattuk langyos szappanos vízbe, majd pár óra múlva másik szappanos vizet vettünk és az inget jól átdörzsöltük, nyomkodtuk.

Ha már tiszta volt, akkor addig váltogattuk a vizet, amíg az tiszta nem lett. Ekkor enyhén kicsavartuk és simára kihúzogatva megszárítottuk. Ha szép fehérre akartuk, akkor az utolsó öblítő vízbe tettünk kékítőt.

2013. márc. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha már a 4 es nem írta volna meg ezeket a sorokat,most én

írnám ugyan azt .

2013. márc. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!