Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan alkalmazzatok a szodabi...

Hogyan alkalmazzatok a szodabikarbonat a cipok szagtalanitasara?

Figyelt kérdés

2013. márc. 30. 12:49
 1/6 anonim ***** válasza:
20%
A szódabikarbóna nem alkalmas cipők szagtalanítására . Ha a cipőt "szagtalanítani" akarod , akkor hintőport használj , amit a cipő levetése után azonnal szórj bele . Ha fertőtleníteni is akarod , akkor egy vattacsomót kissé nedvesíts be formaldehiddel és éjszakára hagyd benne .
2013. márc. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én mosás után szoktam, amikor még nedves akkor behintem vele úgy hogy mindenhova kerüljön a porból, nálam így vált be.
2013. márc. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

sok helyen azt olvastam h alkalmas a cipo szagtalanitasara.

De ha beszorom nem fogja meg a sotetebb szinu zoknikat?

2013. márc. 30. 17:43
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem nem fogta meg.
2013. márc. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Na akkor részletesebben . A nátriumhidrogénkarbonát ( szódabikarbóna )vízoldható vegyület . Tehát ha a cipődbe teszed és onnan nem távolítod el a teljes mennyiséget , akkor következő felvétel alkalmával a láb izzadságától feloldódik és enyhén lúgos hatású oldat keletkezik . A szagtalanításhoz , mint már írtam semmi köze , ezt csak olyan helyen teszi a szódabikarbóna , ahol száraz körülmények között alkalmazzák . A lúgos oldat ráadásul károsítja a bőröd ( felpuhítja a hámréteget ) , és kárt tehet a zokni szinezékében , a cipő anyagában is . Ezért nem javasoltam a használatát . Most is csak azt tudom írni , használj hintőport !
2013. márc. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
koszonom a hasznos tanacsot! :)
2013. márc. 30. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!