Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Penészfoltokat hogyan lehetne...

Penészfoltokat hogyan lehetne eltüntetni hálószoba faláról?

Figyelt kérdés
2013. márc. 30. 15:02
 1/10 anonim ***** válasza:
lefújod hipóval vagy savoval
2013. márc. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
kimaradt egy z betű :) szóval vagy szavo-val
2013. márc. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
és akkor az látványosan el fogja tüntetni? egyébként nagyon köszönöm a választ! :)
2013. márc. 30. 17:01
 4/10 anonim ***** válasza:
Azért ajánlottam mind2-őt mert az elején szavoval próbálkoztam majd utána hipót öntöttem az üres ablaktisztítós dobozba és azzal fújtam le...semmi különbséget nem vettem észre a kettő között mert teljesen mértékbe eltűnt a penész.Csak 1 üveg szavo olyan 800 ft körül lehet kb és 1 üveg hipó kb 100 ft
2013. márc. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nálunk a konyhában a diszperzites falra az ecet volt a legjobb.
2013. márc. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A Domestos is jó meghígítva, a hypo is. Bármi ami gombaölő.


A gond nem az, hogy hogy tüntetjük el a gombát, hanem hogy küszöböljük ki, hogy ne legyen. Mert annak sok értelme nincs, hogy vegyszerrel leírtjuk, kicsit fehéredik is a festék, aztán 2 hónap múlva kezdődik minden elölről.

Okok lehetnek:

- fürdés után (esetleg közben) nem szellőztet az illető zárva van az ablak

-főzés közben nem nyit ablakot, nem távozik a gőz

-sok a virág a lakásban, nem tud távozni a pára

-a ruhákat kiteregeti, de nem nyit ablakot, az a 2 liter víz valahova elmegy és nagy része a levegőben a párát generálja, a gombák meg 70% Rh felett érzik jól magukat.

-hőhíd van a falban, vagyis egy szigetelés nélküli beton felület érintkezik egy meleg belső vakolattal ami párosul a fentiekkel.

A szellőztetés fontos, hiszen oké, hogy télen fázunk ha egy órára kinyitjuk az ablakot, ajtót és lemegy 22 fokról 15 re a szoba hőmérséklete, de a mint visszamelegszik a relatív páratartalom lemegy a felére. Ugyanolyan hiba szellőztetni akkor ha kint forró meleg van és esik utána az eső, mert akkor viszont párát engedünk be ami viszont napokig csapdába esik amíg nem megy le a kinti páratartalom. Az alá nem lehet nyomni a bentit. A gombákat az enyves festék és a tapéta még tovább táplálja, de megél bárhol ahol megfelelő a páratartalom.

2013. ápr. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
indításként vegyél páratartalom mérőt. A penész pontosabb felbukkanása is fontos kérdés, nálam egy spéci pontban van, ami tutkófrankó hőhíd lesz, épp most fogom levakarni azt az undorító fekete foltot, hogy ne lássák a vendégek, de normális megoldás majd csak nyáron lesz, mert tetőre kell mászni :(
2013. ápr. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Szavo penészeltávolító!
2013. ápr. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 amokfuto válasza:

Rézgálic oldattal. Én 20 liter vízbe raktam 1kg-ot, és festés előtt azzal kentem le a falat. Mészalapú festékbe is tehető, egy kicsit kékíti a festéket... de ha kékre akarsz festeni, akkor kiváló.

Nem veszélyes, nem párolog, maradandó védelmet biztosít.

Bármely mezőgazdasági boltban kapható.

2013. ápr. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Köszi!!!
2013. ápr. 9. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!