Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Én közel 120nm-es családi...

Én közel 120nm-es családi házat 25kW-os kazánnal fűtök, jelenleg fával. Idén számításaim szerint 5-6 erdei köbméter tüzelőre volt, s lesz szükség márciusig, a nagy fagyokat is beleértve. Ki fűt szénnel?

Figyelt kérdés
Mert ezt a fa mennyiséget, mennyi s milyen szénnel tudnám kiváltani, s mennyire lenne érdemes váltanom? Barna, vagy fekete szén, brikett vagy talán az antracit? Melyikből megközelítőleg mennyit kellene rendeljek, s vegyesen vagy felváltva érdemes használnom a kazánban? Egy befűtéssel vajon mennyi ideig ad hőt, ergo a négyóránkénti pakoláshoz képest, nyernék-e időt?
2011. jan. 22. 23:25
 1/2 anonim ***** válasza:

A szén csak akkor olcsóbb, mint a fa, ha bányásznak felétek, és van lakossági kiszolgálás.

Felénk pl. lignitet bányásznak, és 500 Ft/q. Ez megérné, csak nem tudom hol tárolni, a fát meg fel tudom rakni az udvar sarkában és le tudom fedni.

A tüzépeken általában meg tudják mondani, hogy a szénfajtáik milyen fűtőértékűek (MJ/kg), ehhez tudod hasonlítani az árakat.

2011. jan. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mi fával fűtűnk kb 100nm-t és nem fogy el a 10 köbméter fa.

Én nem tüzelnék szénnel mert szerintem az még drágább.

2011. jan. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!