Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Parketta a konyhába?

Parketta a konyhába?

Figyelt kérdés
van valakinek parketta a konyhában?ha igen,lehet rendesen takarítani?van vele valami baj?egy újságban láttam és nagyon tetszik,de épp ésszel nem igazán praktikus,ezért szeretném azok tanácsát kérni akiknek van ilyen!köszi

2013. ápr. 5. 18:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Egyik albérletemben volt. Nincs vele semmi gond, normálisan le kell rakni és lakkozni, akkor ugyanúgy felmosható, mint a kő.
2013. ápr. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem a konyhában egyátalán nem ajánlott a parketta.

Gondolom az első válaszadónál is utólagos kialakítás miatt

maradt parkettás .A konyhák mindenhol hidegpadlós kivitellel készülnek . Ide tartozik a tűzbiztonság szempontja is .

2013. ápr. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

"A konyhák mindenhol hidegpadlós kivitellel készülnek "

Jajj dehogy! A panelekben PVC Gumi van többnyire

2013. ápr. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én panelban laktam, de ott a konyha mindenütt hidegpadlós volt. A házgyáriakat nem tudom.
2013. ápr. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

nálunk linóleum volt, bár a házgyári változat még valami kőburkolatos történet, de anyámék legurították rá a PVC-t mivel elég hideg volt a lakás. sokat nem dobott rajta.


vannak parkettamintás járólapok. én nem tennék parkettát a konyhába, bár manapság gyártanak olyanokat, amik jól bírják a vizet is.

2013. ápr. 6. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Önmagában oda is jó, de a víz miatt tényleg nem célszerű. Csempézd le inkább, az a tuti.
2013. ápr. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nálunk parketta van, régi lakó ezt rakta le, sőt alatta szőnyegpadló! van. Idővel lecseréljük. Itt eléggé el van kopva közvetlenül a konyhaszekrény előtti rész, van rajta törés, folt is. Tehát idővel meglátszik rajta a használat. A kő biztosan tartósabb.
2013. ápr. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem írtad, hogy milyen parkettára gondoltál.

- Ha a hagyományos, leragasztott kis darabos tömör fa parkettára, akkor az szerintem gond nélkül lerakható és megfelelő felületkezelés esetén akár örök életű is lehet egy konyhában is.


- Ha a ma oly divatos laminátos szalagparkettára gondoltál, akkor csakis vastagabb (8-12 mm vastag), dupla klikkes rendszerű, minőségi gyártmányban szabad gondolkodni.


- Nálunk ~6-8 éve raktam le, a konyhába is, akkor Kaindl gyártmányút. A konyha-étkező részen a régi PVC padlóra fektettem le, és rongyszőnyegek vannak ledobva rá.

A mosogatós bútor előtt is van egy ilyen szőnyegdarab.

Nincs a nedvességgel gond.

Ha néha kiömlik valami, akkor azt egyből fel kell törölni.


Az előző egybefüggő konyha-étkező-nappali is szalagparkettával volt/van leburkolva. Ráadásul ott még meghagytam alatta a régi rövidszárú-tömör padlószőnyeget, és arra fektettem.

Akkor még a csemetéim is a totyogósabb korszakjukban voltak... mégsem volt gond a kiöntött festékekkel/ételekkel/mi egyebekkel.

Igaz ott is a vastagabb, minőségibb darabot választottunk.


Ha a szalagparketta felülete jó akkor csak az illesztéseknél okozhat gondot a nedvesség.

Ez ellen -ha valaki nagyon biztosra akar menni- már vannak különböző nagyon vékony -szinte filmszerűen- tömítő/ragasztó anyagok, amiket a nútba lehet tenni és úgy összeilleszteni az elemeket.


Természetesen normális használatra gondolok és nem a szándékosan több napig ott hagyott, ott felejtett tócsákra, mert az a minőségi parkettának sem tenne jót. :)))


A ragasztásnak csak az a legnagyobb hátránya, hogy később -egy esetleges átalakítás során- már biztosan nem lehet visszabontani a parkettát.

2013. ápr. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Lemaradt:

A gyártók általában ráírják a termékeikre, hogy javasolják-e konyhába vagy sem. Ennek a garanciavállalásuk miatt is van jelentősége.

Az általam lerakott -fentebb említett- parketták egyikét sem ajánlotta a gyártó konyhai használatra.

Mégsem bántam meg, hogy leraktam.


Fürdőszobába is leraknám (a saját fürdőnkbe, ismerve a szokásainkat), ha nem lenne akkora pára.

2013. ápr. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hmm ha azt a nyamvadt mdf hordozót normálisan lelakkoznák körben, és az illesztéseket is ragasztva tennék össze, akkor a laminált padlót is simán le lehetne tenni a konyhába, persze nem szőnyegre mint fentebb írta valaki, hanem önterülő aljzatbetonra, sima felületre.
2013. ápr. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!